Kovářík (ODS): Praha získala finance na nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny

16.08.2023 6:23 | Tisková zpráva

Hlavní město Praha oznámilo přijetí financí ve výši 6 749 123,86 koruny z účtu Ministerstva vnitra ČR. Tyto prostředky jsou určeny na pokrytí výdajů spojených se zajištěním zázemí pro vyřizování žádostí o udělení dočasné ochrany a pro koordinaci poskytování ubytování.

Kovářík (ODS): Praha získala finance na nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny
Foto: MHMP
Popisek: Zdeněk Kovářík

Válka na Ukrajině způsobila nevídaný příchod uprchlíků do celé Evropy, včetně České republiky. Jejich příchod je nejen řadou osobních tragédií, ale i velkým náporem na místní úřady. Zmíněné neinvestiční transfery pomůžou se zmírněním náporu na jednotlivé úředníky a umožní efektivnější pomoc Ukrajincům.

„Jsem rád, že ministerstvo vnitra pomáhá i Praze samotné. Obsluha takového množství požadavků je nákladná sama o sobě a pro město by bylo značně nákladné tyto výdaje pokrýt z vlastní kasy,“ dodává Zdeněk Kovářík, člen Rady hlavního města Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Levice): Za populisty mám lháře z ODS

20:01 Prokop (Levice): Za populisty mám lháře z ODS

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ODS.