Kovářová (STAN): Návrh státního rozpočtu je sebevražedný hazard s penězi daňových poplatníků

10. 11. 2020 15:45

Poslanci hnutí STAN nepodpoří předložený návrh státního rozpočtu, protože mu schází dva zásadní parametry – snížení mandatorních výdajů a efektivní navýšení investic. Pro navržený státní rozpočet ministryní financí nebude hnutí STAN v Poslanecké sněmovně hlasovat.

Kovářová (STAN): Návrh státního rozpočtu je sebevražedný hazard s penězi daňových poplatníků
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová živě
reklama

„Nemůžeme souhlasit ani s výší i strukturou investic, které jsou oproti loňskému roku znatelně nižší. Navíc se jedná zejména o státní investice, nikoliv regionální, ty totiž přijdou zkrátka. A zdůvodnění je podle ministerstva financí jasné – regiony dostaly již loni. To by vláda dělat rozhodně neměla, investice by měly být pravidelně ve stejné výši. V dnešní době potřebujeme dobudovat konkurenceschopnou digitální infrastrukturu, aby měl náš průmysl konečně přidanou hodnotu. Vládní návrh také postrádá sebemenší ambice ušetřit na mandatorních výdajích,“ říká členka rozpočtového výboru za hnutí STAN Věra Kovářová.

Anketa

Věříte, že islámské radikály lze převychovat?

1%
99%
hlasovalo: 12327 lidí

Požadovali jsme po vládě vytvoření ambiciózního a zodpovědného rozpočtu, který reflektuje současnou krizovou situaci. Modernizovat ho a posílit ho v oblastech jako je zjednodušení státní správy, digitalizace, prevence zdravotní péče, modernizace vzdělání a ochrana krajiny, které by přinesly potřebný restart cirkulace ekonomiky a pomohly udržet zdravý veřejný rozpočet. Vláda tak ovšem neučinila.

„Stát by měl hospodařit tak, aby dluh neohrozil stabilitu veřejných rozpočtů. To se však neděje, naopak dochází k rozvolňování rozpočtových pravidel. Z toho vyplývá, že na dluhovou brzdu budeme muset šlápnout již v roce 2027. Vláda se v době krize připravuje o své příjmy a neustále zadlužuje další generace. Jede vlakem z prudkého kopce proti zdi a hnutí STAN se k této sebevražedné jízdě nepřipojí,“ dodává Věra Kovářová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žáček (ODS): Důkazy mluví jasně. Jednání ruských agentů je nutné tvrdě odsoudit

12:18 Žáček (ODS): Důkazy mluví jasně. Jednání ruských agentů je nutné tvrdě odsoudit

Komentář místopředsedy výboru pro bezpečnost a poslance ODS po včerejším večerním jednání sněmovního…