Kožušník (ODS): Přesunem na vodu jsem chtěl vzdát hold všem vodákům

04.08.2013 9:45

Přes 250 kilometrů urazil Edvard Kožušník za prvních 8 dnů své cesty napříč Českou republikou v rámci běhu „Mé srdce patří Česku“. Tato část cesty byla výjimečná tím, že si ji český europoslanec neodpracoval jen svýma nohama, ale na dva dny musel zapojit i své paže a vodácký um.

Kožušník (ODS): Přesunem na vodu jsem chtěl vzdát hold všem vodákům
Foto: ods.cz
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník
reklama

Podle internetové aplikace Endomondo, která průběh jeho cesty zaznamenává, uběhl Kožušník během prvních šesti dnů na souši přes 170 km a během dalších dvou dnů na kajaku odpádloval 80 kilometrů. „Původně jsem chtěl celých 1300 kilometrů cesty napříč Českou republikou uběhnout takříkajíc jen po svých. Jenže coby mládežník jsem ve své rodné Olomouci sportoval jako kajakář a letos je shodou okolností sté výročí kanoistiky v českých zemích. Přesunem na vodu jsem tak chtěl vzdát hold a vyjádřit úctu nejen mým někdejším kajakářským trenérům a lidem zapojeným do činnosti, olomouckého kanoistického klubu, ale všem vodákům a desítce tisíc členům sdruženým v Českém klubu kanoistů ve dvě stě šesti kanoistických oddílech rozmístěných po celé České republice“, vysvětlil svou motivaci pro plánovanou výměnu běžeckých bot za pádlo sám Kožušník.

Dnes bude Kožušník ještě stále po vodě pokračovat z Uherského Hradiště až do Uherského Ostrohu, kde sesedne z kajaku a ještě v ten den doběhne do Kyjova. Do cíle v Praze mu pak bude zbývat ještě přes 1000 kilometrů, a to již výhradně po souši.

Český zástupce v Evropském parlamentu Edvard Kožušník odstartoval svůj běh s podtitulem „Mé srdce patří Česku“, 25. července v Ostravě a zakončit by jej měl 5. září v Praze. V průběhu 43 dnů by měl urazit přes 1300 kilometrů a zastavit se na 300 místech České republiky.

Průběh celého běhu můžete sledovat zde http://on.fb.me/GDHPYL.

Edvard Kožušník je poslancem Evropského parlamentu, kde je členem parlamentního Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Je jedním ze zakladatelů think-tanku eStat.cz - Efektivní stát, občanské sdružení Michala Tošovského, které se věnuje problematice byrokracie.

Edvard Kožušník

  • ODS
  • Svět není ani černý ani bílý
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Samozřejmě že to byl odporný a zcela nepřijatelný teroristický akt

17:36 Premiér Babiš: Samozřejmě že to byl odporný a zcela nepřijatelný teroristický akt

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 20. dubna. Informace vlády k událostem ve Vrběticích v roce…