Křelina (hnutí Změna): Planých slibů bylo mnoho

22.08.2017 12:29 | Zprávy
autor: PV

Fakultní nemocnice se dříve mohla pyšnit spoustou parkové zeleně, v níž nacházeli pacienti prostor pro odpočinek.

Křelina (hnutí Změna): Planých slibů bylo mnoho
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna

Stromy však postupně ustoupily autům a velký podíl těchto ploch zabrala vyasfaltovaná parkoviště, která se stále rozšiřují. Problematika parkování je na papíře řešena již od roku 1969. Je s podivem, že za tu dobu nebyl nikdy kladem důraz na výstavbu parkovacího domu, který by byl mnohem elegantnějším a efektivnějším řešením. Za 47 roků nedošlo v této oblasti k žádnému zlepšení.

Naopak, situace je dnes již velmi kritická. Na neschopnost odpovědných politiků i vedoucích pracovníků fakultní nemocnice doplácejí denně pacienti, domáci i přespolní, kteří svádí každé ráno boj o parkovací stání. Odnáší to jak zeleň na nábřeží Labe, která je součástí evropsky významné lokality Natura 2000 – Orlice a Labe, tak přilehlé městské části Moravského předměstí, Třebše, Labské kotliny I a II.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Neměl snad pravdu?

Pane poslanče, můžete mi sdělit, v čem neměl pan Okamura ve svém projevu pravdu? To chceme stále zavírat oči před realitou? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Umělá inteligence je jednoznačnou prioritou vlády

23:00 Ministr Havlíček: Umělá inteligence je jednoznačnou prioritou vlády

Vláda rozhodla, že Česko bude mít nového zmocněnce pro umělou inteligenci a projednala zprávu o real…