Kříž (ANO): Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun

18.05.2020 17:21

Miliony korun ze svého rozpočtu podpoří Liberecký kraj oblast výzkumu, vývoje a inovací prostřednictvím Regionálního inovačního programu. Jde o jeden z programů Dotačního fondu Libereckého kraje, který se vyhlašuje už od roku 2011.

Kříž (ANO): Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„O tyto dotace je každoročně velký zájem. Pro letošek  je na ně v krajském rozpočtu vyčleněna částka 2.700.000 korun,“ uvedl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.  

Kraj, jako již tradičně, opět poskytuje inovační, startovací a technologické vouchery. Prvně jmenované mají za cíl podpořit navázání spolupráce mezi regionálními podnikateli a vysokými školami či výzkumnými institucemi v celé zemi. „V Libereckém kraji se inovační infrastruktura neustále rozšiřuje a proto má spolupráce mezi podnikatelskou a výzkumnou sférou stále větší význam,“ doplnil Kříž.

Startovací vouchery mají pomoci nastartovat rozvoj zajímavých podnikatelských aktivit, které se zabývají inovacemi a doplní to, čemu se v kraji věnují podnikatelský inkubátor Lipo.ink, Student Business Club a různé programy specializovaných neziskových organizací či škol, jež se zaměřují na pomoc začínajícím podnikatelům s uskutečněním jejich business plánů. 

Technologické vouchery jsou pak určeny k ověření technologických či technických řešení a k otestování výsledků výzkumu v praxi před uvedením na trh.

Předkládat žádosti mohou podnikatelské subjekty, které mají sídlo nebo provozovnu na území Libereckého kraje, od 1. 5. do 17. 6. „Maximální výše dotace činí dvě stě tisíc korun a výše dotační podpory je sedmdesát procent z celkových způsobilých výdajů projektu,“ informoval Kříž.

Podrobné informace jsou na webových stránkách kraje ZDE. Dozvědět se více mohou zájemci také přímo na odboru regionálního rozvoje a evropských projektů Krajského úřadu Libereckého kraje, kde také lze konzultovat projektové záměry.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

5:34 Seďa (ČSSD): Volba menšího zla je k ničemu

Komentář na facebookovém profilu k nové koaliční vládě