Kříž (STAN): Klub TOP09 + STAN součástí duhové koalice

28.02.2015 16:45

Výsledkem čtvrtečních jednání v Karlových Varech je široká koalice všech stran s výjimkou komunistů, Alternativa pro kraj se svojí účast zatím zvažuje. Dle dosažené dohody bude mít ČSSD v devítičlenné radě 4 křesla, včetně hejtmana. Zbylých 5 postů si rozdělí dosavadní opozice. Neuvolněným radním za klub TOP 09 + STAN by měl být Petr Zahradníček, s gescí nad krajskou kulturou, lázeňstvím a cestovním ruchem.

Kříž (STAN): Klub TOP09 + STAN součástí duhové koalice
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Vzápětí po přerušení jednání zastupitelstva do 9. 3, začala schůzka ČSSD, ODS, HNHRM, Alternativy pro kraj a klubu TOP09 + STAN. Jejím výsledkem je hrubý obrys budoucí duhové koalice. Petr Kulhánek osvětluje hlavní koaliční záměr: „Cílem koalice je odpovědně spravovat kraj do řádných voleb za rok a půl, a to bez komunistů ve vedení kraje.“

Klub TOP09 + STAN se nezříká politické odpovědnosti, naopak, se hlásí ke svému podílu na správě kraje tak, aby byla zajištěna řádná správa věcí veřejných, například končících dotačních programů. „Příjemci dotací očekávají stabilitu, nikoli politické rozmíšky,“ dodává Jan Horník.

TOP09 + STAN navrhují rovněž dílčí organizační změny, které přinesou lepší rozhodování, jedná se především o snížení počtu členů komisí z 10 na 9, tedy na lichý počet. Dále společný klub deklaruje zájem o vedení komise pro kulturu a památkovou péči a komise pro  lázeňství a cestovní ruch. Těmto oborům se členové zastupitelského klubu věnují dlouhodobě jak na politické, tak odborné úrovni.

Snahou zastupitelů za TOP09 + STAN je především zajistit plynulý přechod řízení kraje na nově vzniklou radu. Jan Horník dodává: „Chci věřit tomu, že dosluhující rada nebude dělat žádné nevratné personální či ekonomické změny na kraji, či v organizacích krajem zřizovaných.“

Erich Kříž, krajský tajemník STAN

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: STAN

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

22:27 Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

Komentář na facebookovém profilu k reakci na výzvu, zaslanou Janu Čižinskému kvůli nepravdivým výrok…