Krkoška (ANO): Práce pro neziskový sektor může být náročnější než podnikání

28.03.2018 9:05

V kraji úspěšně podniká řada žen. Spousta z nich zvládá nejen práci, ale také péči o rodinu. Oceněním Lady Business chce kraj tyto podnikatelky podpořit a také povzbudit a motivovat ostatní ženy.

Krkoška (ANO): Práce pro neziskový sektor může být náročnější než podnikání
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

Od 3. dubna 2018 mají ženy podnikatelky a ženy z neziskových organizací možnost přihlásit se do 3. ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje.

Vítězky v obou kategoriích získají mimo mediální podpory a titulu Lady Business pro rok 2018 také finanční odměnu ve výši 100.000 korun. „Letošní ročník je šířeji pojatý, mohou se hlásit nejen ženy podnikatelky, soutěžit mohou také ženy, které založily nebo vedou neziskovou organizaci. I ty, dle mého názoru, zaslouží za svou práci poděkování a podporu. Práce pro neziskový sektor totiž může být v mnohem náročnější než samotné podnikání,“ řekl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška a vysvětlil, že nezáleží na oblasti, ve které ženy pracují. Podmínkami je minimální dvouletá délka podnikání nebo vedení neziskové organizace a také místo působení, které musí být na území Moravskoslezského kraje.  

Přihlašování do soutěže končí 30. září 2018. Poté bude všechny přihlášky hodnotit odborná porota.  „V letošním roce budeme přihlášky hodnotit na základě subjektivních kritérií. Porota se zaměří například na originalitu podnikatelského záměru, používání moderních technologií, či na samotný podnikatelský příběh. Vítězky obou kategorií oznámíme na slavnostní vyhlášení na podzim letošního roku,“ doplnil k soutěži ředitel pořádající Agentury pro regionální rozvoj Tomáš Kolárik. 

Historicky první titul Lady Business Moravskoslezského kraje vybojovala paní Hana Malurová ze společnosti Eskon, s.r.o., jež se zabývá výrobou bezkontaktních identifikačních systémů. Loňská Lady Business Darina Ermisová, která pod značkou DARA BAGS šije designové kabelky, peněženky či batohy řekla: „Zisk titulu Lady Business mě velmi potěšil. Konkurence ostatních podnikatelek v minulém ročníku byla opravdu velká a ocenění by si jistě zasloužily všechny přihlášené podnikatelky. Vítězství pro mne znamenalo ocenění mé práce, která není vždy jednoduchá a kterou kombinuji s náročnou starostí o rodinu. Je dobře, že se soutěž Lady Business otevírá v letošním roce znovu a pomůže ocenit další ženy za jejich práci. Rozhodně všem podnikatelkám doporučuji, aby se přihlásily.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…