Krkoška (ANO): Zájem obcí a mikroregionů o program pro obnovu a rozvoj venkova je velký

07.12.2019 17:46

Menší obce mohou příští rok dostat 25 milionů z krajského rozpočtu.

Krkoška (ANO): Zájem obcí a mikroregionů o program pro obnovu a rozvoj venkova je velký
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

Menší obce do 3 tisíc obyvatel a jejich svazky si mohou od konce prosince říct Moravskoslezskému kraji o dotace na projekty, které zlepší život místních obyvatel. Kraj má připraveno 25 milionů korun na opravy a rekonstrukce důležitých obecních staveb, občanskou vybavenost, místní komunikace, v mikroregionech podpoří také projektové manažery a poradce.

Jednotlivé obce mohou získat na neinvestiční projekty až čtvrtmilionovou dotaci, na investiční projekty až 400 tisíc korun. Pro poradce a projektové manažery v mikroregionech je připraveno až 125 tisíc korun.

„Program pro obnovu a rozvoj venkova kraj vyhlašuje od roku 2004. Od té doby bylo rozdáno téměř 380 milionů korun a realizováno přes 1200 projektů. Zájem obcí a mikroregionů o tento program je velký. Letos jsme navýšili alokaci programu o 1,4 milionu korun, díky které jsme podpořili více užitečných a pěkných projektů. Těch byla nakonec necelá stovka,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

Své projekty zaměřené na rekonstrukce místních komunikací a parkovacích ploch tak mohly realizovat například obce Oldřišov, Jeseník nad Odrou, Jezdkovice a Hať. Modernizovat veřejná prostranství se díky krajské dotaci podařilo například v obci Skotnice, v Šenově u Nového Jičína, Osoblaze, Spálově a Mikolajicích. Podporu dostaly projekty na zkvalitnění prostředí základních a mateřských škol v Horních Bludovicích, Albrechtičkách, Melči, Olbramicích a Sedlnicích.

Předkládat žádosti bude možné od 29. prosince 2019 do 8. ledna 2020 prostřednictvím elektronické podatelny Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. S podmínkami programu se mohou už nyní obce a mikroregiony seznámit na webových stránkách Moravskoslezského kraje www.msk.cz v sekci Dotace nebo ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Nemáme funkční systém využívání různých aprobací

1:27 Valachová (ČSSD): Nemáme funkční systém využívání různých aprobací

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2020 k zákonu o pedagogických pracovnících