Krnáčová (ANO): Je důležité, aby obsluha cestujících byla zvládnuta na výbornou

21.12.2017 16:13 | Zprávy
autor: PV

Vstup do stanice metra Náměstí Republiky ve směru od nákupního centra Palladium projde rekonstrukcí.

Krnáčová (ANO): Je důležité, aby obsluha cestujících byla zvládnuta na výbornou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adriana Krnáčová

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chystá výměnu eskalátorů v jednom vstupu ve stanici metra Náměstí Republiky na trase B. Kromě modernizace pohyblivých schodů proběhnou také instalace nového osvětlení včetně podhledů ve vestibulu i podchodu. Přípravné práce začaly již na začátku listopadu, od úterý 2. ledna 2018 však dojde k uzavření vstupu do stanice ve směru od nákupního centra Palladium. Předpokládané trvání uzavírky tohoto vstupu je cca osm měsíců. Během výstavby budou moci cestující využívat druhý stávající vstup a výstup do stanice, tj. od Masarykova nádraží.

Chystaná rekonstrukce se bude týkat výměny celkem tří ramen pohyblivých schodů včetně výměny silových kabelů, rozvaděčů, systému automatizovaného řízení, modernizace slaboproudých zařízení, elektropožární signalizace a dalších technologií. Ze stavebních prací lze jmenovat především sanace průsaků v eskalátorovém tunelu, repase a výměny poškozených obkladů a dlažeb, výměny podhledových prvků s osvětlením v celém rozsahu vestibulu a podchodu. Nové eskalátory budou plně odpovídat svými parametry požadavkům na moderní zařízení se sníženou energetickou náročností provozu, zvýšenou bezpečností a snížením požárního rizika.

„Výměna daného typu eskalátorů je nezbytná. Pro Prahu je důležité, aby na tomto frekventovaném místě byla v dlouhodobém horizontu obsluha cestujících zvládnuta na výbornou,“ říká Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.