Krnáčová (ANO): Mít magistrátní včely byl dobrý nápad. Máme metropolitní med

18.08.2016 10:12

Od letošního května stojí na střeše Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy šest včelích úlů a pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes stočila historicky první magistrátní med. Stočit by se mělo podle odhadů 100 až 120 kilogramů.

Krnáčová (ANO): Mít magistrátní včely byl dobrý nápad. Máme metropolitní med
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Včelí úly na pražských střechách už nejsou žádná exotika. Už jsou běžně k vidění na střechách obchodních center, hotelů, Národního divadla nebo v Botanické zahradě v Troji a od května letošního roku i na střeše Nové radnice. „Jsem moc ráda, že se podařilo zrealizovat nápad mít magistrátní včely, díky čemuž se dnes můžeme těšit z historicky prvního magistrátního medu, který hrdě ponese název Metropolitní med,“ radovala se pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Praha je extrémně zelené město plné parků, zahrad a sadů. „Rádius snůšky mají kolem pěti kilometrů, takže bez problémů doletí na Petřín nebo až do Stromovky. Pastva je tu pro včely mnohem zajímavější, pestřejší, než někde na vesnici, kde jsou to zpravidla jednotvárné lány řepky. Praha navíc nabízí až o měsíc delší období možnosti květu rostlin, protože akumuluje teplo. Rostliny tu kvetou díky druhové pestrosti postupně, takže se včely mohou živit rovnoměrně od jara do podzimu. Očekáváme, že bychom z této várky měli stočit 100 až 120 kilogramů medu,“ řekl včelař Zdeněk Růžička, který se o magistrátní včely stará.

„Med, který naše včely nasbíraly, budeme rozdávat nejen tuzemským, ale i zahraničním návštěvám, aby tak každý měl možnost ochutnat kapku zlaté Prahy. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že med je opravdu výborný,“ dodala Krnáčová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Praha na Den Země symbolicky nerozsvítí téměř 50 památek

22:48 Třeštíková: Praha na Den Země symbolicky nerozsvítí téměř 50 památek

Hlavní město dnes, na Den Země, nerozsvítí na sedmnáct set svítidel osvětlujících téměř pět desítek …