Kubera (ODS): Kvíkalové

06.07.2013 15:05 | Zprávy

Říkám jim kvíkalové. Nejdříve něco s obrovským nadšením zavedou a pak se stejným zaujetím kvíkají, když je to špatně a navrhují další změny. Typické je to s přímou volbou prezidenta republiky.

Kubera (ODS): Kvíkalové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Pokud si dobře pamatuji, byl hlavním přívržencem u nás v Senátu Jiří Dienstbier mladší. Upozorňovali jsme ho na úskalí nejen samotného ústavního zákona, ale i toho prováděcího. Odpověď? Velké nic, jen fráze o právech lidu zvolit si svého prezidenta. Nyní, když vidí, jak prezident bourá systém parlamentní demokracie zase kvíkají, že je nutné změnit ústavu a udržet tak Zemana na uzdě. No dámy a pánové všech stran, co jste hlasovali pro přímou volbu, to skutečně nešlo odhadnout dřív?

Podobně dračí zákon předkládá nyní TOP 09/STAN. Týká se přímé volby starostů. I tady říkám: skutečně chcete opustit minimálně stopadesátiletou tradici, že zastupitelstvo volí ze svých řad starostů? Skutečně chcete vyvolat situaci, kdy přes noc budeme mít v čele obcí a měst nějaký dva tisíce Zemanů? Přesně k tomu jejich nedomyšlený zákon vede – k zablokování práce na radnicích v situaci, kdy je odlišné politické orientace starosta a většina zastupitelstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pravybreh.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Lipavský: Problémem je ruský imperialismus

22:01 Ministr Lipavský: Problémem je ruský imperialismus

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání na Aljašce