Kubera (ODS): Senát čeká tuhý boj o svobodu a Ústavu

25. 10. 2018 4:33

V úterý se poprvé sešel nově ustavený senátorský klub ODS. Klub má nově 18 členů, připojili se k němu senátoři Ladislav Faktor a Ivo Valenta.

Kubera (ODS): Senát čeká tuhý boj o svobodu a Ústavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Předsedou klubu byl zvolen Miloš Vystrčil, místopředsedy Jiří Oberfalzer a Martin Červíček. V předsednictvu klubu zasednou také Jaroslav Kubera a Zdeněk Nytra. Jediným kandidátem ODS na předsedu Senátu zůstává Jaroslav Kubera.

„Senátorský klub ODS má v současné době 18 členů. Na základě jednání se členy senátorského klubu občanských demokratů stali nezávislí senátoři Ladislav Faktor a Ivo Valenta. Jsem velice rád, že jsme se na základě konstruktivních a otevřených jednání domluvili na spolupráci v rámci našeho klubu,“ uvedl znovuzvolený předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil. „V Senátu jsou v tuto chvíli dva stejně silné senátorské kluby – ODS a Starostové a nezávislí. Naším jediným kandidátem na předsedu horní komory zůstává Jaroslav Kubera. Na jednání našeho klubu jsme se zároveň dohodli, že nebudeme jednání o předsedovi Senátu blokovat. Jsme připraveni vést konstruktivní jednání. Pokud by se tedy v této věci schylovalo k nedohodě, nebude to vinou občanských demokratů. Pro stabilní a kvalitní práci Senátu jsme schopni přinést některé oběti. Předpokládáme ale, že proběhnou konstruktivní jednání na základě věcných argumentů,“ dodal Vystrčil.

„Nechceme přistoupit na hru nálepkování a kádrování kandidátů do vedení Senátu. Daleko přednější je pro nás to, co Senát čeká – tuhý boj o svobodu a Ústavu. Právě v těchto případech bude důležitá spolupráce všech senátorských klubů. Chceme se vyhnout tomu, že by v Senátu vznikly problémy a rozepře už na začátku funkčního období. Proto upřednostňujeme dohodu na novém předsedovi napříč Senátem tak, jak tomu bylo v historii vždy,“ uvedl místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Strana podpoří "lex Brexit"

20:57 Pekarová Adamová (TOP 09): Strana podpoří "lex Brexit"

Komentář na facebookovém profilu k situaci kolem brexitu.