Kubisková (Přísaha): Evropská unie nám chce sebrat maso

24.03.2023 21:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované regulaci z EU.

Kubisková (Přísaha): Evropská unie nám chce sebrat maso
Foto: Facebook
Popisek: Karolína Kubisková

Evropská unie nám chce sebrat maso! Její nová Strategie Farm to Fork počítá s přechodem na rostlinnou stravu a restrikcemi na živočišnou výrobu – vyšší ekologické daně, omezení reklam, nebo regulace chovů dobytka. Vepřové prý není zdravé, hovězí zas produkuje metan.

Proti stojí tzv. Dublinská deklarace, kterou už podepsalo 900 vědců z celého světa. Podle nich by došlo ke snížení potravinové soběstačnosti i negativním dopadům na životní prostředí a já s nimi souhlasím.

Už teď jsme v produkci vepřového soběstační jen zhruba z 50 %. Loni v Česku kvůli drahým energiím stavy prasat ještě o 12 % klesly a vzhledem k novým evropským pravidlům welfare navíc plánují zavírat i další chovy.

Živočišná výroba je ale klíčová i v produkci statkových (přírodních) hnojiv. Ta mají nezastupitelnou roli v péči o kvalitu půdy a v boji proti suchu. Půda díky nim zadrží více vody, snižují riziko eroze a šetří i méně ekologická minerální hnojiva, která se donedávna vyráběla z ruského plynu.

Podtrženo, sečteno. EU vznikla jako dobrý projekt, ale nesmí to být továrna na nesmyslná nařízení a zákazy! Ochrana životního prostředí je klíčovou prioritou. Má na ní být ale shoda napříč členskými státy i odbornou veřejností a NIKDO nemá úředně nakazovat, co jíst smíme a co ne.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Proč nezatlačíte na obce, aby tu částku využily?

16:03 Peštová (ANO): Proč nezatlačíte na obce, aby tu částku využily?

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č.…