Kučera (Soukromníci): Co je vlastně podle obecních politiků bezpečnost občana

14.12.2018 6:34

Pohledem z okna vidíme podzim, který byl letos velmi krásný jak na barevnost přírody, tak na barevnost ve volbách do komunální politiky.

Kučera (Soukromníci): Co je vlastně podle obecních politiků bezpečnost občana
Foto: Archiv FK
Popisek: František Kučera (SsČR), lídr koalice Svobodných a Soukromníků, Olomoucký kraj

Máme měsíc za sebou, koryta jsou rozebrána,  a já se ptám, tak kdy začnou ti, kteří dostali hlas, konečně makat... Na některých radnicích to vypadá jako slepenec, kde vlastně nejde o program, ale o vlastní ukojení a sny těch, co se tam dostali. Jen my voliči musíme počkat do dalších voleb s možností vystavit účet.

Dlouho jsem přemýšlel, k jakému tématu bych se rád vyjádřil a na konec jsem došel k závěru, že zůstanu u toho, čemu si myslím, že trošku rozumím. A když si nejsem jistý, mám dost lidí kolem sebe, které mohu požádat o názor nebo radu. Ve všech volebních programech po celé republice jsem stále četl na předních místech volebních slibů o tom, jak nová vedení obcí a měst budou zajišťovat bezpečnost občana, jak budou bojovat s nešvary ve všech místech naší republiky a jak už bude bezpečno... Bohužel výsledek je naprosto jiný. A já si kladu otázku: Co je vlastně podle obecních politiků bezpečnost občana? Při pohledu do měst a obcí nemám žádný děsivý pocit z toho, co nám hlásal pan Okamura že nám tady budou uprchlíci podřezávat děti a manželky. Ale naskýtá se mi jiný pohled. Vidím kolem sebe vesele rostoucí nelegální hazard, se kterým si neumí poradit radnice a nedokáže si s ním poradit ani MF a její ozbrojená stráž, hledači padělků Celní Správa, vlastně nikdo. Kladu si tedy další otázku. K čemu jsou nám nástroje jako Městská policie, k čemu je nám speciální útvar Celní správy, kam byl za odměnu jmenován pan Šlachta? A odpovídám si. K ničemu. A tak se ptám? V čem je ten problém? A odpověď je jednoduchá.

Problém je v komunikaci, jelikož nedokážeme tyto složky prostě řádně spojit k tomu, za co je platíme z našich daní. Nemůžeme nadávat těm, kteří jsou v ulicích, ale těm, kteří je řídí z vyhřátých kanceláří a dělají, že vše je podle tabulek zcela v pořádku s větou: Bude lépe, to vám slibujeme. Chceme-li slibovanou bezpečnost, tak musíme něco udělat. A to všichni. Je čas začít na městech a obcích přemýšlet o tom, že Městská policie není oddíl rozdavačů pokut za špatné parkování nebo taxi pro bezdomovce a feťáky. Ale že tato složka byla zřízena právě proto, abychom měli města a obce bezpečné.

Moje zamyšlení měsíc po volbách je o tom, kdy občanům konečně dojde, že jak si ve svých obcích ustelete, tak bezpečně si i lehnete. Začněme tvořit bezpečné obce na základech, které jsou.

František Kučera,
člen Rozšířeného předsednictva Strany soukromníků České republiky, předseda strany v Olomouckém kraji

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Švenda (TOP 09): Příbram je prý druhá nejhorší. Proč bychom se neměli urazit?

21:26 Švenda (TOP 09): Příbram je prý druhá nejhorší. Proč bychom se neměli urazit?

Poradní společnost Deloitte jako každý rok vydala žebříček obcí seřazených podle životní úrovně. Pří…