Kukla (ANO): Audit potvrdil, že Kraj Vysočina i jeho příspěvkové organizace dobře hospodaří s energií

18. 11. 2020 15:18

Koncem října 2020 provedla akreditovaná certifikační společnost BUREAU VERITAS dozorový audit Kraje Vysočina a jeho vybraných příspěvkových organizací dle normy ČSN EN ISO 50001:2012 Systémy managementu hospodaření s energií.

Kukla (ANO): Audit potvrdil, že Kraj Vysočina i jeho příspěvkové organizace dobře hospodaří s energií
Foto: archiv politika
Popisek: Zastupitel Kraje Vysočina Martin Kukla (ANO)
reklama

Auditoři posuzovali celkové nastavení a funkčnost systému a ve svých závěrech zhodnotili velmi kladně úroveň a progres ve zlepšování zavedeného systému managementu hospodaření s energií u kraje i jeho organizací. Kraj Vysočina a jeho příspěvkové organizace mají ve správě téměř 800 budov.

Předmětem posuzování bylo všeobecné nastavení systému managementu, odpovědnost vedení, existence postupů pro snižování energetické náročnosti a jejich efektivnost, energetická politika, úroveň zavedení systému managementu a uplatňování v praxi, dodržování právních předpisů a dalších požadavků, zda je proces řešení nápravných opatření funkční a zda je zaveden kontrolní mechanizmus. „Kraj před rokem získal poprvé tento certifikát a dozorový audit potvrdil, že nastavené procesy probíhají správně.  Udělený certifikát nás zavazuje k dalšímu zlepšování a hledání potenciálu úspor v této oblasti. Pro platnost certifikátu, který vyprší v roce 2022, budeme muset za rok opět prokázat splnění vyžadovaných kritérií normy. Potěšilo mě, že došlo k obhájení certifikátu a zároveň, že ze strany auditorů bylo kladně hodnoceno on-line školení o povědomí hospodaření s energií pro zaměstnance kraje a existující systém sledování spotřeb v budovách ve vlastnictví kraje,“ zhodnotil průběh auditu náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Nelze dopustit, aby podnikatelům hrozila pokuta za porušení nejasných pravidel

22:02 Senátor Láska: Nelze dopustit, aby podnikatelům hrozila pokuta za porušení nejasných pravidel

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu