Kupka (ODS): Fikce souhlasu může pomoci zrychlit jednání s úřady

08.02.2019 17:10

Vláda na svém dnešním jednání odmítla novelu správního řádu, kterou ODS předložila, a která zavádí tzv. obecnou fikci souhlasu pro správní řízení.

Kupka (ODS): Fikce souhlasu může pomoci zrychlit jednání s úřady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka
reklama

„K uzákonění tzv. fikce souhlasu přistupuje vláda stejně, jako k většině opozičních návrhů zákonů. Tedy odmítavě. Přitom sami členové vlády mluví o nutnosti urychlit stavební řízení a sami připravují zavedení fikce souhlasu. Nejspíš to ale bude další z řady nesplněných slibů. Samá slova, ale skutečné činy se nekonají. Navrhli jsme účinný nástroj pro zrychlení úředních rozhodnutí. Vláda ho nechce. Doplatí na to pouze lidé, kteří musí s úřady jednat. Výtky vlády k některým legislativním nepřesnostem považuji pouze za zástupný důvod pro odmítnutí. Pokud vláda odmítá fikci souhlasu jako princip, bude muset umlčet i ministryni Dostálovou, která s fikcí souhlasu rovněž počítá. Navíc se podařilo na náš návrh zakotvit fikci souhlasu pro vybrané stavby i do poslední novelizace zákona o urychlení výstavby liniových staveb,“ uvedl místopředseda ODS a autor návrhu Martin Kupka.

Návrh ODS zakotvuje princip, že pokud se příslušný orgán státní správy nevyjádří ve stanovené 30denní lhůtě, má se za to, že se vyjádřil kladně. Změna by pomohla například v oblasti stavebního a územního řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti volí lídra pro sněmovní volby, výsledek bude znám v úterý večer

20:45 Piráti volí lídra pro sněmovní volby, výsledek bude znám v úterý večer

Piráti budou během víkendu hlasovat o celostátním lídrovi pro parlamentní volby v příštím roce. Kraj…