Kupka (ODS): Hrozící kolaps základních registrů? Totální selhání Babišovy vlády

26.03.2021 8:32 | Zprávy
autor: PV

Komentář místopředsedy ODS a místopředsedy sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Martina Kupky.

Kupka (ODS): Hrozící kolaps základních registrů? Totální selhání Babišovy vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

„Dnešní vyjádření ministerstva vnitra, které hovoří o tom, že se brzy dostanou systémy základních registrů na hranu svých možností, považuji za naprosté selhání vlády Andreje Babiše a ministra vnitra Hamáčka. Potřeba obnovy a rozvoje základních registrů je známa nejméně od roku 2017, a to už byl Andrej Babiš ministrem financí a nyní už je skoro 4 roky premiérem. Ukazuje se, že marketing nedokáže zamaskovat nepřipravenost, nesystémovost, nekompetentnost a neschopnost vlády v této oblasti. Vláda v posledních letech fakticky lakovala na růžovo posun v rámci digitalizace, protože očividně ani nedocházelo k řádné údržbě už existujících systémů. Že ministerstvo financí nedalo resortu vnitra na servis základních registrů od roku 2018 ani korunu, to jen dokazuje priority Andreje Babiše a jeho vztah k digitalizaci. I přestože má svého zmocněnce pro digitalizaci a ten sesbíral všechny IT projekty z ministerstev a zabalil je do dokumentu Digitální Česko, nebere digitalizaci a digitální transformaci za příležitost pro ČR, ale za něco, co ho obtěžuje a otravuje. Tohle flagrantní selhání fungování státu se musí prošetřit. Proto jsem inicioval svolání mimořádného jednání sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Doufám, že i v tomto případě bude premiér trvat na tom, aby se řeklo jméno, kdo za toto neuvěřitelné selhání na straně státu může.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

7:16 Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder.