Kupka (ODS): Máme za sebou černý týden digitalizace v Česku

28.03.2021 18:22 | Zprávy
autor: PV

Stát v končíčcm týdnu dokázal definitivně rozvrátit prázdný marketingový slogan o „country for future“.

Kupka (ODS): Máme za sebou černý týden digitalizace v Česku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

Vláda se snaží omezovat naše kontakty a dokonce kvůli tomu tento týden prosadila další prodloužení nouzového stavu, aby mohla občanům dál zakazovat pohyb za hranice okresů. Přesto připustila začátek Sčítání lidu, bytů a domů, během kterého pošle k lidem od dveří ke dveřím sčítací komisaře. Tedy aspoň těm, kteří nejsou schopni nebo ochotni sečíst on-line. Odklad o několik měsíců by žádnou škodu nezpůsobil. 

  1. Nemluvě o tom, že se stát ve sčítání ptá na řadu věcí, které už ví. Jaké máme nejvyšší vzdělání, kde jsme bydleli po narození, proč? 
  2. A vrchol všeho – selhání webu určeného pro sčítání on-line hned poté, co se lidé dnes ráno probudili. Po obdobných letošních zkušenostech s registrací na očkování a s pořizováním elektronických dálničních známek to naznačuje, že je stát nepoučitelný. Po všech měsících příprav tak musel statistický úřad sčítání zastavit. 
  3. K tomu se tento týden ukázalo, že nejspíš přestanou fungovat základní registry, páteř digitalizace české veřejné správy. Prostě proto, že vláda odborníků nedala za tři roky ani korunu do jejich údržby. 

Neumím všechna tato selhání označit jinak, než jako černý týden digitalizace v Česku. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…