Kůs (Piráti): Prodej Pekla odmítáme, navrhneme prověření technického stavu důležitých staveb v majetku města Plzně

07.02.2019 4:33

Ať se jedná o Roosveltův most či KD Peklo, v obou případech je město nuceno bezodkladně reagovat na nevyhovující technický stav těchto objektů neplánovanými investicemi v řádu desítek až stovek miliónů.

Kůs (Piráti): Prodej Pekla odmítáme, navrhneme prověření technického stavu důležitých staveb v majetku města Plzně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Jedním z navrhovaných opatření je i prodej uzavřeného KD Peklo. To Piráti důrazně odmítají a budou žádat, aby město předcházelo budoucím překvapením například tím, že provede technický audit významných městských objektů.

Jak vyplývá z podkladů pro zasedání ZMP, je stav Rooseveltova mostu na pátém stupni ze sedmi, tj. špatný stav. V rozpočtu města se nově objevila částka 29,5 milionu na jeho bezodkladnou opravu, která bude hrazena z provozních nákladů SVS. "Zamrazilo mě z toho, že denně jezdím po mostě, který je ve špatném technickém stavu. Zajímá mě, od kdy to město ví, a jestli zjišťuje, zda podobné nebezpečí nehrozí i jinde," říká zastupitel Daniel Kůs z Pirátské strany.

V informativní zprávě pro zastupitele je rovněž zmíněn odhad nákladů na komplexní opravu KD Peklo ve výši půl miliardy korun. Takový výdaj by ale mohl ohrozit financování plánované rekonstrukce tramvajové vozovny na Slovanech. Předseda zastupitelského klubu Pirátů Pavel Bosák k tomu dodává: "Nemůžeme jen reagovat na Jobovy zvěsti a překopávat kvůli tomu rozpočet. U zásadních staveb, a to nejen u mostů, bychom co nejdříve měli důkladně prověřit jejich stav a s předstihem se připravit na možné budoucí náklady."

KD Peklo byl v loňském roce uzavřen poté, co se během zahajované rekonstrukce zjistilo rozsáhlé napadení dřevomorkou. Zastupitelé budou zvažovat, zda objekt nákladně opravit nebo prodat. Předkládanou možností je i provoz objektu koncesionářem při zachování vlastnictví města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Největší problém českého zdravotnictví je čekací doba

22:33 Stanjura (ODS): Největší problém českého zdravotnictví je čekací doba

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 22. října 2019 k informaci ministra zdravotnictví o situaci…