Přiznejme si na rovinu, nikdo už do Liberce nepřijede v touze získat nedostatkové džínsy, koženou bundu, bezešvé punčocháče či toaletní papír. Ano, to bývaly atributy, které se daly sehnat v periodě jednoho roku na jednom místě, a to v době, kdy regály v obchodech zely prázdnotou. I takové byly, dnes už legendární, Liberecké výstavní trhy (LVT). Ale také byly vskutku rozsáhlé, co se prostoru expozic týče. A také tady byly zcela jistě vystaveny kvalitní výrobky našich továren, ovšem výrobky, které se jen těžko daly kdykoliv poté koupit.
Na podzim roku 2014 začala osvědčená značka LVT psát novou historii. Otevřel se pavilon „G“. A v něm Technické muzeum Liberec. Za rok činnosti se může chlubit vysokou návštěvností, 10 000 platících návštěvníků. K tomu ještě rekordních 5 000 lidí v rámci akce Noc muzeí. To jsou pěkná čísla. Záznamy v knize návštěv svědčí o hojné účasti také zahraničních turistů z celé Evropy, ale i z Nového Zélandu, USA, Kanady, Číny.
V pondělí 18. ledna 2016 jsme na poradě vedení schválili projektový námět rozvoje tohoto technického parku. Uvažujeme o sloučení Technického muzea, klubu historických tramvají BOVERA CLUB a dílenskou akademií. Tou je myšlen otevřený dílenský komplex, který bude vybudován s cílem, aby se už i malé děti (předškoláci a školáci) měli možnost naučit držet ruční nářadí. Dílenská akademie bude určena jak pro veřejnost, tak pro školy, a zároveň se zde budou konat rekvalifikační kurzy. Plánuje se také projekt, ve spolupráci se strojírenskými podniky na Liberecku, který by studentům v praxi představil celý proces vytváření zakázky a seznámil je s problematikou technologických postupů. Zkrátka, aby se řemeslům a učňovským oborům navrátila prestiž.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV