Lachnit (ANO): Chodníky patří chodcům, ne koloběžkám

13.09.2019 21:31 | Zprávy
autor: PV

Odpověď do rubriky Fórum zářijového čísla Pětky na otázku "Jaký máte názor na boom koloběžek?"

Lachnit (ANO): Chodníky patří chodcům, ne koloběžkám
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Chodník je od slova chodit. Chodníky patří chodcům

Z původní, možná i chvályhodné podpory rozvoje cyklodopravy v metropoli, se stal v oblasti alternativních prostředků dopravy významný komunální problém. Zdá se mi proto, že s vaničkou vyléváme i dítě.

Řada z nás se třeba na Andělu setkala s absolutní neohleduplností a jakousi nadřazeností uživatelů koloběžek. Často nebezpečně kličkují mezi chodci, jezdí v protisměru či po přechodech. Občasné pokuty nepomáhají. Jde o kratochvíli hlavně pro cizince, zatímco Pražan v oblasti dopravy stále trpí nedostatkem tolik potřebné infrastruktury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Štěpán Slovák byl položen dotaz

Jak to myslíte s tím socialismem ve zdravotnictví?

Co přesně navrhujete? Podle mě máme dobré zdravotnictví, ale bohužel dost nedostupné – myslím v tom sehnat nějakého odborníka, když ho potřebujete. To hodláte řešit jak? V minulé vládě se vám to teda nepovedlo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Je vláda dostatečně připravena na případnou ropnou nouzi?

23:08 Havel (TOP 09): Je vláda dostatečně připravena na případnou ropnou nouzi?

Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 24. března 2026 k strategické komunikaci