Lachnit (ANO): Inspirovat a být inspirován v Komunitním centru Konírna

03.08.2022 8:36 | Tisková zpráva

Léto je v plném proudu a i v prostorách Komunitního centra Konírna se koná spousta zajímavých letních aktivit. Některé jsou úplnou novinkou, některé navazují na tradiční aktivity, ale stále je kladen důraz na to, že je centrum důležitým místem setkávání, a především prostředkem vzájemné inspirace.

Lachnit (ANO): Inspirovat a být inspirován v Komunitním centru Konírna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Jedním z aktuálních příkladů může být tvořivost a šikovnost seniorů, kteří pro Komunitní centrum Konírna připravili výzdobu v podobě soch koní či dekorativní krejčovské panny (které pak budou sloužit k výstavám šperků). Během celého léta budou vznikat společné velkoformátové obrazy do veřejných prostor Raudnitzova domu.

Anketa

Bojíte se, že kvůli globálnímu oteplení masivně vyhoří naše lesy?

4%
94%
hlasovalo: 3863 lidí

Dále se v červenci uskutečnilo startovní mezigenerační pečení s angličtinou – tzv. Cake and English, kam přišli nejen senioři, kteří pravidelně navštěvují kurzy jazyků v komunitních centrech, ale i další zájemci, kteří si s chutí popovídali v angličtině. Tento typ aktivity se stává velmi oblíbeným a i srpnový termín Cake and English je již téměř naplněn, proto se budou tato setkávání nepravidelně konat i od září.

V Konírně se nezapomíná ani na přírodu, proto se můžete těšit na pokračování „bylinkových a čajových setkání“.

A protože k létu patří i cestování, můžete společně s KC Konírna při virtuální prohlídce navštívit třeba chrám v Barceloně. Kdo se chce protáhnout, jistě využije relaxační tanec či oblíbené vycházky s průvodcem po Praze. Všichni milovníci umění jsou zváni na vernisáž výstavy 26. srpna od 14 hodin s názvem Co přináší vítr. Na výstavě uvidíte výtvarná díla, vzniklá během týdenního příměstského tábora, který organizují Jana King Kochánková a Výtvarný spolek Hruška, z. s.

Pro registraci účastníků na aktivity KC Konírna (kapacita omezena) použijte e-mail kckonirna@seznam.cz.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lang (ANO): Jste arogantní vláda, odstupte, zabalte to

21:03 Lang (ANO): Jste arogantní vláda, odstupte, zabalte to

Projev na 84. schůzi Poslanecké sněmovny 30. listopadu 2023 – Ceny energií od ledna 2024 – pokus dru…