Lachnit (ANO): Mystika Miroslava Pangráce v Komunitním centru Prádelna

30.10.2022 8:38 | Tisková zpráva

Listopad bude v Galerii Prádelna při Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici patřit Miroslavu Pangrácovi ml., který patří mezi etablované české výtvarníky. V Prádelně nevystavuje poprvé. Výstavu nazvanou lakonicky Obrazy a koláže zahájí osobně autor 2. listopadu 2022 v 18 hodin.

Lachnit (ANO): Mystika Miroslava Pangráce v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Autor je syn sochaře Miroslava Pangráce. Od útlého věku je sžit s otcovým ateliérem, kde v pozdějším věku získával zkušenosti ve výtvarném umění.

K používaným výtvarným technikám patří jak olejové a akrylové barvy, tak i koláže. Struktury, linie, obrazy inspirované hieroglyfy, symboly života i smrti především zaujmou fascinující až mystickou hrou barev a vznikají často momentální představou, vnuknutím.

„Tvorbu Miroslava Pangráce mladšího sleduji již řadu let stejně jako znám sochařské dílo jeho otce. Oceňuji také, že se kromě vystavování v klasických galeriích rád vrací do prostor našeho komunitního centra, čímž tak dává příležitost prohlédnout si jeho obrazy širokému spektru diváků,“ podotýká radní Petr Lachnit (ANO).

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…