Lachnit: V Komunitním centru Louka otevře „Inspirativní kavárnička“

30.12.2019 8:36

Inspiraci, tvoření, učení i setkávání se – to vše nabízí komunitní prostor Louka! Od září do listopadu proběhla ve smíchovském Komunitním centru Louka spousta tvůrčích dílen, zajímavých workshopů, jazykových či počítačových kurzů, tréninků paměti. Kutilo se, kreslilo, povídalo, rozjímalo nad svátky i tradicemi v prostorách, které jsou provoněné příjemnou atmosférou a přátelským duchem.

Lachnit: V Komunitním centru Louka otevře „Inspirativní kavárnička“
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Novinkou od babího léta je i loutková dílna (Loutky v Louce), kde se pravidelně v pátek setkává skupina šikovných dam. Velmi intenzivně a s velkým nadšením se zde pracuje na přípravách nových pohádek. Prvotinou je maňásková pohádka „Vrána, liška a rok“ – loutkový soubor ji již dvakrát představil dětským divákům, kteří byli nadšeni z úžasných chlupatých zvířátek i kouzelné scény. Součástí listopadového představení bylo i milé mezigenerační setkání, kdy po divadélku všichni zúčastnění společně rozebrali význam a poslání pohádek. Začátkem prosince podobné setkání s „Loutkou v Louce“ proběhlo i v Komunitním centru Prádelna. Od nového roku se bude zkoušet další nová pohádku o zvířátkách – ta se již v prostorách Komunitního centra Louka pečlivě připravuje.

A co dalšího se chystá po vánočních svátcích? Již nyní víme, že program bude opět hodně nabitý! Od ledna bude zahájen kurz digitální fotografie, kurz kresby - krajina (zájemci se můžou již nyní hlásit ZDE). Budou pokračovat oblíbené kurzy floristiky, biokosmetiky, tréninky paměti a kurzy počítačů, kutilské dílny i jazykové kurzy a také nebude chybět sociální poradenství v oblasti pečovatelských služeb.

A protože se v našem centru setkává spousta zručných a šikovných seniorů, kteří velmi rádi tvoří, můžete se těšit od nového roku na novinku. Jednou do měsíce se uskuteční tzv. Inspirativní kavárnička, kdy si v prostoru komunitního centra můžete popovídat třeba nad háčkováním, pletením, šitím či jinou rukodělnou činností. Dveře Komunitního centra Louka jsou prostě otevřeny všem seniorům Prahy 5, kteří chtějí aktivně a užitečně trávit svůj volný čas, poznat nové přátele, předat své zkušenosti či dovednosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

22:10 Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

Vyjádření 1. náměstka Františka Talíře k pandemické situaci