Lacko (ANO): Antifetfest je sonda do duší mladé generace

22.06.2017 18:36

Radní Radek Lacko oficiálně poděkoval účastníkům letošního Antifetfestu.

Lacko (ANO): Antifetfest je sonda do duší mladé generace
Foto: archiv
Popisek: radní hlavního města Prahy Radek Lacko (ANO)

Vítězové jubilejního 10. ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest dnes v Rezidenci primátorky převzali od radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka dárkové tašky. Radní při této příležitosti poděkoval všem, kteří se na realizaci soutěže podíleli.

„Snímky vytvořené žáky a studenty pro Antifetfest nám každoročně dávají jedinečnou možnost zjistit, co děti prožívají doma a ve škole, s jakými problémy se skutečně potýkají. V raných ročnících točily hlavně o závislosti na drogách, dnes se tematické spektrum rozšiřuje o poruchy příjmu potravy, šikanu atd. Jde vlastně o sondu do duší mladé generace, která nám dospělým může sloužit jako vodítko k řešení a pomoci. Je na místě poděkovat nejen samotným mladým tvůrcům, ale i metodikům prevence a protidrogovým koordinátorům, kteří se na Antifetfestu podílejí. Jejich práce má smysl,“ uvedl při této příležitosti radní Radek Lacko.

Filmovou soutěž Antifetfest pořádá hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1 – Praha 22. Do letošního jubilejního 10. ročníku bylo přihlášeno 69 filmů, na kterých se podílelo 285 žáků  z 37 pražských základních a středních škol ze 13 městských částí. Nejvíce filmů, 22,  vzniklo v městské části Praha 4. Tematicky se filmy nejčastěji zaměřují na šikanu, poruchy příjmu potravy, závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, počítačích a internetu. Jeden z filmů se zaměřil i na nebezpečí útoku ve škole. Filmy je možné zhlédnout na www.antifetfest.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Svobodní): Miroslav Kalousek bez vlivu, možná pod „vlivem“, zablokoval diskutéra

9:47 Malý (Svobodní): Miroslav Kalousek bez vlivu, možná pod „vlivem“, zablokoval diskutéra

Pokud je člověk politik, musí počítat, že jej lidé nebudou jen chválit. Vyjádřil jsem se kriticky k …