Laibl (ANO): Žatec se chystá stavět kanalizaci v Bezděkově

06.03.2023 10:01

Na připravovanou stavbu splaškové kanalizace v obci Bezděkov, místní části Žatce, chce město využít dotaci z Operačního programu životního prostředí. Investice, která by v ideálním případě mohla začít už letos, má stát 37,3 milionu Kč včetně DPH. Stavba skončí do jednoho roku od zahájení prací.

Laibl (ANO): Žatec se chystá stavět kanalizaci v Bezděkově
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Podání žádosti o dotaci schválilo Zastupitelstva města Žatce na svém jednání v minulém týdnu. Dotace může pokrýt až 70 procent uznatelných nákladů, její maximální možná výše je 26,1 milionu Kč. Zastupitelstvo se podáním žádosti o dotaci zavázalo ke spoluúčasti na investici i na jejím předfinancování. 

Anketa

Kvitujete postup vlády Petra Fialy ve věci války na Ukrajině?

2%
96%
hlasovalo: 48201 lidí

Vybudování chybějící veřejné kanalizace v Bezděkově je dlouhodobým plánem města. Diskuze a přípravy začaly už před několika lety. Aktuální realizaci pomůže vypsání dotačního programu na Čistírny odpadních vod a kanalizace. „V posledních měsících jsme přípravu odkanalizování Bezděkova zintenzivnili a pevně věřím, že ji dotáhneme do úspěšného konce. Pomůžeme nejenom lidem, ale také přírodě,“ řekl k investičnímu záměru starosta Žatce Radim Laibl.

V Bezděkově bude na novou kanalizaci připojeno 238 trvale hlášených obyvatel. Nové potrubí má odvádět odvádět splaškové vody v celkové délce 2165 metrů. Jeho součástí budou dvě kanalizační odbočky o délce 517 metrů. Vody budou odváděny do současné kanalizace v Holečkově ulici v Žatci, kterou spravují Severočeské vodovody a kanalizace a která vede na žateckou čistírnu odpadních vod.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Levice): Za populisty mám lháře z ODS

20:01 Prokop (Levice): Za populisty mám lháře z ODS

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ODS.