Langr (Zelení): Videoklipy proti šmejdům už jsou na světě

24.12.2017 17:39 | Zprávy
autor: PV

Slavnostní premiérou tří osvětových videoklipů v prostorách Kavárny Pošta vyvrcholil boj proti šmejdům, na kterém město Liberec dlouhodobě spolupracuje se svými příspěvkovými organizacemi a dalšími partnery.

Langr (Zelení): Videoklipy proti šmejdům už jsou na světě
Foto: liberec.cz
Popisek: Ivan Langr

Videoklipy, které se natáčely v říjnu 2017 v prostorách Centra zdravotní a sociální péče, jsou k vidění na kanálu YouTube na domovské stránce Liberec proti šmejdům (ZDE).

„Projekt Liberec proti šmejdům funguje tři roky a nebojím se říci, že se nám za tu dobu podařilo šmejdy z Liberce vymýtit. Stále platí, že letos se v našem městě neuskutečnila ani jedna jediná neohlášená či problematická předváděcí akce, což je jednoznačný úspěch. Rok 2017 tedy bude prvním rokem bez šmejdů a pevně věřím, že to tak bude i nadále. Šmejdi ale stále vymýšlejí nové taktiky, a proto si nesmíme myslet, že jsou pryč nadobro a naopak s nimi musíme držet krok. I to je důvodem, proč vznikly tyto videoklipy,“ řekl při slavnostní premiéře náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr, který je autorem celé myšlenky. O realizaci se postaralo Komunitní středisko Kontakt ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy a Centrem zdravotní a sociální péče.

Mediálním partnerem je regionální televize RTM+, která klipy zařadí do svého vysílání. „Tím se významně rozšíří počet diváků. Zároveň budeme uvažovat, zda klipy v průběhu roku 2018 nenasadíme třeba do některého z kin jako předskokana filmu,“ doplnil Ivan Langr.

Všechny tři videoklipy vznikly podle scénáře dramaturga Divadla F. X. Šaldy Tomáše Syrovátky. Prvním videoklipem projektu Liberec proti šmejdům je Telefon (ZDE), který má seniory varovat před nevýhodnou nabídkou sim karty. V hlavních rolích účinkují Václav Helšus a Martin Stránský, členové činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Někdo má velký zájem, abychom si mysleli něco jiného

16:04 Zwyrtek Hamplová: Někdo má velký zájem, abychom si mysleli něco jiného

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ředitelky tajných služeb USA Tulsi Gabbardo…