Lank (Úsvit-NK): Německo sklízí, co Frau Merkel zasela – a i na nás se dostane

09.10.2015 8:22 | Zprávy
autor: PV

Vraždy, brutální násilí, nesnášenlivost. To jsou důsledky migrační vlny v Německu – alespoň podle aktuálního článku na Idnes.cz. Přiznám se, z některých pasáží mi není úplně dobře po těle. Protože to můžeme časem tady čekat taky.

Lank (Úsvit-NK): Německo sklízí, co Frau Merkel zasela – a i na nás se dostane
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank

"Násilností mezi migranty letos v Německu výrazně přibylo v souvislosti s migrační vlnou. Podle expertů patří mezi hlavní příčiny zejména kulturní a náboženské rozdíly. V přeplněných uprchlických centrech se mísí běženci různého původu a vyznání, kteří mnohdy nemohou strpět víru, temperament nebo třeba hygienické návyky svých spolubydlících. Zvláštním případem jsou uprchlíci vyznávající velmi konzervativní ideologii salafismu, která velmi omezuje ženy. A také ti muslimové, kteří se nachází v procesu radikalizace. Tito lidé jsou líčeni jako zdroj nejbrutálnějšího násilí vůči ubytovaným běženkyním“

Není to hezké čtení..... A to se v německých centrech mají údajně výrazně lépe, než třeba v Maďarsku. A nebo než se zřejmě budou mít v těch našich. Logicky není možné při tak masivní vlně zajistit imigrantům nějak komfortní podmínky - a upřímně, ani je nemohou čekat (to jim ale pašeráci lidí neřeknou). Lidé, kteří prchali ze socialistického Československa, se ostatně v západních azylových centrech neměli o nic lépe a nikdo se s nimi nemazlil. Ale byli vděční, že je tyto země přijaly, respektovali pravidla a nutná omezení, a snažili se co nejrychleji a co nejlépe přizpůsobit. Nenesli si s sebou svůj životní styl, svoje zákony, nebo touhu propagovat komunismus. To vše nechali za dráty, protože přesně před tím utíkali. Ale i kdyby se imigranti v současné době těch komfortních podmínek dočkali, vzhledem k výše uvedeným citacím je na místě otázka, jestli by to nějak výrazně pomohlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Čeká nás rozpočtový armagedon

12:12 Jakob (TOP 09): Čeká nás rozpočtový armagedon

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. ledna 2026 k Usnesení ke jmenování členů vlády