Lank: Zákaz masopustů kvůli hrozbě islamistů? Kam jsme to až zašli…

16.03.2015 11:09

Dlouhá léta jsem si nenechával ujít tradiční masopustní průvod v Pelhřimově, který patří mezi největší v kraji. A rád bych ho navštěvoval i dál.

Lank: Zákaz masopustů kvůli hrozbě islamistů? Kam jsme to až zašli…
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank
reklama

Nedokážu si představit, že by na Vysočině policie zakázala masopustní průvod kvůli tomu, že by hrozil útok radikálních islamistů. Že je to nesmysl? No já doufám – ale faktem je, že něco podobného se stalo v sousedním Německu, jak informoval server tn.cz

Web přinesl zprávu o tom, že radnice v dolnosaském Braunschweigu nedávno nechala na poslední chvíli zastavit tradiční masopustní průvod a více než 200 000 nadšených lidí muselo odejít zklamaně domů. Úřady oznámily, že hrozil reálný útok na průvod od radikálních islamistů. Těm totiž prý vadí masky, písně a všeobecné veselí. Situace zašla až tak daleko, že některá německá města v návaznosti oznámila, že nechtějí jitřit už tak napjatou atmosféru ve společnosti a letos alegorické průvody omezí, nebo rovnou zruší.

Jak uvádí web ČT24, podle vyjádření mluvčího islámského státu mají křesťané a židé jen dvě možnosti – konvertovat k islámu nebo "zaplatit cenu nejvyšší, až jejich armády budou vyhnány z Mohamedova poloostrova, z Jeruzaléma a ze všech muslimských území". Pokud se rozhodnou pro třetí možnost a budou pokračovat v nynější cestě, budou toho prý litovat. "Židé a křižáci jsou zbabělí a slabí," říká mluvčí. "A slaboši a zbabělci nemohou vyhrát."

Jak praví oblíbené rčení – nejhorší je smrt z vyděšení. A radikálové to dobře ví. Dříve, když jeden kmen chtěl ovládnout jiný a vnutit mu svoji víru, pravidla a způsoby, musel napadnout jeho území, obsadit ho a vynutit si nadvládu v boji muže proti muži. Takto konvenčním způsobem nemá skupina fanatiků šanci uspět – čelili by totiž nesrovnatelně početnějším a dobře vyzbrojeným armádám. Teď se vede válka mediální a psychologická. Nejdříve zasejí semínko strachu, které důkladně pohnojí opakovanými, pokud možno co nejvíce drastickými a brutálními ukázkami toho, čeho jsou schopni. A pak už jen čekají na sklizeň ve formě dobrovolných, pomalých a preventivních ústupků evropské civilizace. K tomu mohou napomáhat i nedávná prohlášení představitelů islámského státu – například že budou své vycvičené bojovníky mísit mezi uprchlíky, kteří míří k evropským břehům. Nebo že si vezmou za cíl evropské památky. Mohou to udělat? Bezesporu ano. Udělají to? Nevíme. Ale když se toho budeme předem bát a pro jistotu neuděláme nic, abychom je neprovokovali, pak….vyhrají.

Odmítám se nadále zatěžovat třenicemi uvnitř hnutí Úsvit, které nikam nevedou a bývají navíc médii překrucovány. Stejně tak odmítám nálepku populisty bojujícího proti Islámu. Nicméně téma radikálního islamismu je bezesporu vážné. Je ho také třeba seriózně brát a řešit – ale dobrovolně ustupovat z národních tradic asi není správná cesta. V současné době připravuji, coby člen parlamentního výboru pro bezpečnost, s kolegou Davidem Kádnerem z výboru pro obranu seminář, který se bude zabývat otázkou protiteroristických zákonů. Účast přislíbili zástupci tajných služeb i odborníci, kteří se tématem dlouhodobě zabývají – a věřím, že se připojí i další kolegové politici. Stále více si jich totiž uvědomuje, že Evropa prožívá útok na své hodnoty, na kterých byla staletí stavěna – a my musíme reagovat. Rozumně, adekvátně, ale musíme. Toto není populismus, to je prostě holý fakt...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Úsvit přímé demokracie
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

22:41 Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

V úterý 31.3. spustili plzeňští Piráti výrobu ochranných šítů na 3D tiskárně a připojili se tak k in…