Laudát (KAN): Interiéry bývalého obchodního centra Máj. Zavřete tu ohyzdnost

25.06.2024 15:06 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rekonstrukce obchodního domu Máj.

Laudát (KAN): Interiéry bývalého obchodního centra Máj. Zavřete tu ohyzdnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Babky, co mají rády barevný kýč vám tržby neudělají: Od roku 89 se Praha, až na výjimky, kvalitní architektury nedočkala. Naopak, většina staveb parazituje na géniu loci památkové rezervace. Hotel u ústí tunelu Mrázovka na Smíchově, Květinový, posléze Vodní dům na Václaváku, necitlivě zničená stavební osa karlínské Invalidovny s démonkou od Černého, mizerná podoba Skandinávského domu na Karlově náměstí. Nově k tomu přibyly i interiéry bývalého obchodního centra Máj. Architekt Mlada je nadšením bez sebe, že o té příšernosti se mluví. Jistě, dnes vládne provokace coby hybná síla, ale až opadne zvědavost, byl bych rád, aby tu ohyzdnost investoři zavřeli. Jsem pro moderní odvážnou architekturu, ale tohle  případ interiérů Máje není. Podobnou slátaninu jsem viděl na kanadské straně Niagarských vodopádů. Hnus, který tento jedinečný přírodní výtvor ničil.  Kromě hráčů v kasinech budete "Niagárou" zklamáni. Dlouhodobý spor o to, které interiéry v Praze jsou nejošklivější, byl vybavením budovy Máje rozhodnut.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Hladík: Průmyslové podniky sníží emise, využít mohou 15 miliard z Modernizačního fondu

19:16 Ministr Hladík: Průmyslové podniky sníží emise, využít mohou 15 miliard z Modernizačního fondu

Čistější ovzduší a méně škodlivých emisí. Průmyslové podniky získají miliardy korun na to, aby ekolo…