Laudát (KAN): Pěknou ostudu a amorálnost předvedl Mezinárodní olympijský výbor

17.02.2026 10:04 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyloučení ukrajinského skeletonisty Vladyslava Haraskevyče z olympijského závodu

Laudát (KAN): Pěknou ostudu a amorálnost předvedl Mezinárodní olympijský výbor
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Vítěz bez medaile:

Pěknou ostudu a amorálnost předvedl Mezinárodní olympijský výbor, který vyloučil ukrajinského skeletonistu Vladyslava Haraskevyče ze závodu. Důvod? Na svojí přilbě si dovolil fotografiemi připomenout ukrajinské sportovce zabité Rusy. Rádoby "čisté" myšlenky olympionismu vzaly, nikoli poprvé, za své. Prezidentka MOV Coventryová si, po neúspěšném pokusu přemluvit Haraskeviče, pobrečela. I jí bylo jasné, že rozhodnutí MOV je morální špína. I pro ni, vedle mnoha dalších, platí, že řada lidí si definuje morálku podle svého skutečného já, nikoli podle objektivních etických hodnot lidství. Obdobně se vyjádřil i šéf české olympijské výpravy Martin Doktor: "Na hry nepatří politická gesta, ať mají sebelepší důvod". Politickým gestem je tedy připomínka obětí zla, dokonce následně i citace z básně. No to jsme to dopracovali. Pak se nelze divit, že ruští sportovci mohou startovat pod neutrálním statusem (pochybuji, že všichni odsuzují Putina). To je podle MOV v pořádku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co přesně od Macinky očekáváte?

On se přeci už nějak rozhodl k iniciativě PUR L přistoupil. Není žádost o vysvětlení jen laciné gesto, které vlastně nic nezmění? Proč vůbec jste v této vládě, když hlavně co se týká obrany a bezpečnosti tak nenaplňujete vůbec vaše předvolební sliby?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jasně, Ukrajinec může všechno, co ostatní nemůžou. Blbost některých jedinců je nekonečná., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemirunak33 , 17.02.2026 10:19:34

|  6 |  0

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.