Ještě neuplynulo 24 hodin a koaliční poslanci dostali od opozice na frak. Snažili se totiž odložit platnost části stavebního zákona o vzniku Nejvyššího stavebního úřadu. Jenže koaličních poslanců chybělo tolik, že byl schválen návrh usnesení exministryně Dostálové. Neznám detaily, ale zřejmě selhali i předsedové klubů koaličních stran.
Kdo se ještě před pár hodinami rozněžňoval nad přínosem Farského studia americké tradice demokracie pro EU v USA, tak může v praxi vidět, co se bude dít. Honza sice ještě neodjel, a dokonce dobíhal a první hlasování zpochybnil, ale v budoucnu často může rozhodovat o osudu řady významných zákonů, smluv, atd, atd. jediný hlas.
Dělo se to v minulosti téměř pořád a ani pohodlná většina hlasů ve sněmovně neznamená, že půjde všechno jako na drátku. Sněmovna je i o strategických postupech a schopnosti vedení klubů být neustále ve střehu a bleskově reagovat. Jinak to dopadne jako v pátek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
Nepomohla ani osmimiliardová záloha, dodávka letounu C-390 se zpozdí.
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala