Laudát (KAN): Snad už všem dochází, že „bude líp" končí „je nejhůř od roku 89"

27.03.2021 22:24

Komentář na facebookovém profilu k nejdůležitějším událostem uplynulého týdne.

Laudát (KAN): Snad už všem dochází, že „bude líp" končí „je nejhůř od roku 89"
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Vláda „bude líp" končí volební období v chaosu, ekonomické krizi a neodpovědnosti: končící týden ukázal rozsah rozpadu českého státu. Začátek týdne byl ve znamení zprávy NKÚ k nákupům potřebných pomůcek po nástupu čínské pandemie.

Anketa

Podporujete návrh SPD, abyste mohli v referendu hlasovat o vystoupení z EU?

97%
3%
hlasovalo: 26019 lidí

Stát se i přes jasné signály začátkem minulého roku vůbec nepřipravil na hrozící nebezpečí z Číny, tehdejší ministr zdravotnictví - estrádník Vojtěch Adam ve Sněmovně prachobyčejně o "připravenosti" koncem ledna lhal. Poté nastoupila vlna "nákupů" s nádechem zlodějin od samého začátku, trapný a ponižující vítací ceremoniál roušek z Číny (chyběly už jen ty Husákovské francouzáky s Brežněvem).

Letní „klídek" s čvachtáním v Chorvatsku vystřídala už na sklonku období předpodzimní sprcha v podobě další pandemické vlny. A opět se opakovala nepřipravenost, organizační neschopnost, mizerná komunikace s lidmi, nesmyslný chaos v opatřeních, devastace malých a středních podnikatelů., preference nadnárodních prodejních kolosů a rychle rostoucí počty nakažených a mrtvých a špinavé kšefty při nákupech materiálu. A k tomu všemu nekontrovatelné zatínání sekyry ve státním rozpočtu.

Občas nastanou chvíle, kdy je třeba lidem říkat nepříjemné věci, které nebudou chtít slyšet, a to se promítne i do volebních preferencí. Jenže to se nestalo, a tak jsou poslední dva roky "bude líp" dlážděny desetitisíci mrtvých a zřejmě i násobným počtem lidí čínským covidem postižených. O zanedbané péči ostatních ani nemluvě.

I za této situace si vláda nedá pokoj. Kauza "Rusáci v Dukovanech" je jasná. Jestli někdo otevřeně jedná v rozporu s daty a doporučeními bezpečnostních orgánů této země, nemělo by zůstat jen u politické odpovědnosti. K tomu sekunduje i vždy účelová většina ve Sněmovně, což se ukazuje na připravovaném ataku na Českou televizi.

Samostatnou kapitolou české mizérie v éře "bude líp" je prezident republiky. Nikdy jsem nebyl pro odvolání zvoleného politika před uplynutím jeho mandátu. Ale v tomto případě už zjevně nejde držet se této zásady.

Včera soudruzi z KSČM po únorovém "výpadku" podrželi zdivočelou vládu chaotů. Takže mizérie skoro válečného stavu vyplní i jaro. Snad už všem dochází, že „bude líp" končí „je nejhůř od roku 89".

Co mě na celé situaci po mrtvých a postižených (to už se nedá vrátit) mrzí nejvíce je, že pravicovou demokratickou politiku si skoro většinově berou do huby politici, kteří s ní ve skutečnosti nemají vůbec nic společného. Slouží jim jen coby fíkový list pro buzení nacionalistických vášní, rozvratu ve prospěch nejen svých osobních ambicí, ale kdovíkoho i za hranicemi země. Moderní pravicová politika vždy dbá na bohatnutí co nejvíce lidí, ochranu a rozvoj střední třídy, která je klíčem k prosperitě, vzdělanosti a k vytváření ekonomických zdrojů pro sociálně potřebné skupiny. A skutečné vlastenectví, patriotismus bez fangliček a patetického pokřikování se převážně rodí právě v této skupině společnosti.

Mrtví a trvale postižení - to už se odestát nedá, ostatní řešitelné je. Chtějte po dnes aktivních politicích ne hezké tvářičky, patetické žvásty, levičácké experimenty, nereálné sliby, populistické pokřikování, ale jasně formulovaná řešení. A na delší časový horizont chtějte vize, do kterých aktuální počínání politiků bude zapadat. A proč vize? Protože překonání současného marastu nebude trvat jedno volební období. Současné výzvy v ekologii, ve vzdělání, transformaci společnosti směrem k moderním technologiím, k návratu etiky... nejsou na jedno volební období.

Tak klidný a příjemný víkend.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

4:31 Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k myšlence ekonoma Kovandy o možném zrušení důchodů