Laudát (KAN): Tak prázdná, tak prázdná, tak prázdná...

14.01.2020 12:19

Komentář na facebookovém profilu k celostátnímu fóru Pirátské strany

Laudát (KAN): Tak prázdná, tak prázdná, tak prázdná...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

Kdo by neznal hit Yvonne Přenosilové z roku 68? Tak tahle úvodní slova mě napadala, když jsem sledoval víkendové sněmování mladých a nadějných - Pirátů. Tak možná 5:1 byly spřízněné komentáře, rozplývající se nad těmi mladými a neušpiněnými. Problémem je, že nám tady mediální příznivci Pirátů nabízejí blyštivý obal, z něhož už nějaký mladý neposeda cukrátko vzal a snědl, pokud tam vůbec jaké kdy bylo.

Českému druhému desetiletí XXI. století by slušelo označení "Ztracená dekáda". Pro jinou éru tohle označení kdysi použili v Izraeli, když zjistili, že potenciál tamní společnosti koncem šedesátých let se vyčerpal. Výsledkem toho hledání bylo přenastavení země a její vykopnutí na inovativního lídra světa. Kdo by neznal Start up Nation? Zato tady mladí a nadějní jen demonstrovali nicotu současné české politiky. České politiky, které chybí ucelený koncept a obsah.

Jaké jsou důsledky vyprázdněné politiky bez skutečného obsahu lze vidět v současné Praze. Vyhazování peněz často za malichernosti, v jejichž stínu leží nepovšimnuté výzvy, které čekají na realizaci. Čekají a čas běží. Je nám nabízen moderní svět (nebo spíš jeho česká karikatura), ale Praha ještě nezvládla ani ten minulý. A když říkám minulý, neznamená to, že nepotřebný. Kdyby místo desítek tiskovek a stovek studií radši už konečně někdo ze zodpovědných postavil třeba jen kilometr tramvajové tratě, bylo by líp. Sice by to za den mediálně vyšumělo, ale tisíci lidem by do života vstoupila nová kvalita. Nad dnešní českou politikou se vznáší prokletí. To prokletí nazývám NEVÝKON. Chápu, že na voliče dnes účinně zabírá reklama, lákavé sliby a hezké tvářičky s mladistvým úsměvem (občas i zchátralí hulváti). Jenže pro lepší život, nejen v Praze, potřebujeme čisté ulice, dobré chodníky a silnice, nové linky metra, opravené domy, tramvajové tratě, moderní chrámy kultury, více zeleně a dobře spravované dědictví po našich předcích.

Hit Tak prázdná, tak prázdná je českou cover verzí někdejšího italského šlágru, který v roce 66 nazpívala Caterina Caselli a jmenoval se Perdono. Perdono v českém překladu znamená odpusť mi.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda

18:49 Vondra (ODS): Blatný, Petříček a Babišova vláda

Komentář na facebookovém profilu k střídání ministrů ve vládě Andreje Babiše