Naše vesnice se v mnoha koutech země vylidňují. Není to absolutní, někde dokonce lidé přibývají, ale obecně je situace smutná.
Na vině je zhoršující se dostupnost služeb, obecně velká přitažlivost měst a samozřejmě nedostatek dobře placené práce. Když jsme varovali před dopady EET právě na český venkov, nikdo to nechtěl slyšet. Dnes dokonce ve světle uzavíraných hospod oponenti tvrdí, že za to nemůže EET, ale úpadek venkova. V úzkém slova smyslu mají dokonce pravdu. Jenže, proč zánik obcí, nebo jejich přeměnu na rekreační skanzeny podporovat a urychlovat?
Titíž politici, kteří hrají politiku strachu z migrantů, současně napomáhají vyprázdnit venkov. A jak je známo, žádný prostor nezůstane dlouho prázdný. V kombinaci s velmi nešťastnou dotační politikou ministra zemědělství je ordinován našemu venkovu úpadek. Dotace dnes dostávají především velké zemědělské společnosti. Ty získané dotační peníze neinvestují do příslušného katastru, kde hospodaří, ale často dokonce i zcela mimo zemědělství, či dokonce republiku. To je navíc umocněno neblahým dědictví socialismu, kdy dnes většina půdy je pro obhospodařování pronajata.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV