Liberálně ekologická strana: Ve Sněmovně konečně nebudou komunisté

13.10.2021 15:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb.

Liberálně ekologická strana: Ve Sněmovně konečně nebudou komunisté
Foto: LES
Popisek: Logo Liberálně ekologické strany

Velké díky vám všem, kteří jste v pátek nebo v sobotu zamířili do volebních místností a dali svůj hlas některé z demokratických koalic!

V těchto volbách jsme nekandidovali. Nechtěli jsme zbytečně tříštit demokratické síly. Dlouhodobě snažíme spojovat a podporovat strany, se kterými sdílíme stejné principiální hodnoty.

Je jistě velkou pozitivní změnou, že ve Sněmovně konečně nebudou komunisté. Díky vzájemnému přetahování voličů se do Sněmovny nedostali další populisté a extrémisté. Skončila vláda Andreje Babiše s kumulovanou mocí, střetem zájmu, podezřením z trestné činnosti, obrovským zadlužením a tisíci občanů, kteří zemřeli zbytečně kvůli nekompentím vládním opatřením během pandemie.

Nová vláda a poslanci před sebou mají spoustu práce. Jsme připravení je i nadále podporovat v prosazování lidskoprávních a ekologických témat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá