Lidinský (Úsvit-NK): Ne dýka, ale saracénská šavle do zad

03.12.2015 15:09

Pokud se prokáže obvinění Ruského prezidenta Vladimíra Putina o ropných obchodech Turecka s Islámským státem, musí to mít pro tohoto nedůvěryhodného spojence NATO dalekosáhlé důsledky.

Lidinský (Úsvit-NK): Ne dýka, ale saracénská šavle do zad
Foto: red
Popisek: Miroslav Lidinský, předseda hnutí Úsvit - Národní koalice

Prezident Turecka Erdogan sice tato obvinění vytrvale odmítá, ale obávám se, že satelitní snímky a další důkazy, které Kreml na tiskové konferenci předložil, hovoří jasně. Navíc určitě není od věci připomenout, že syn Erdogana Bilal je majitelem hned několika plavebních společností a kontroluje vývoz ropy z míst ovládaných Islámským státem. Zdá se to jako dokonalý rodinný podnik

Není to dýka do zad nám spojencům v boji proti mezinárodnímu teroru, je to přímo saracénská šavle. Turecko se opět ve světě ukazuje jako nedůvěryhodný spojenec, který se nezdráhá podle všech indicií s vidinou zisku a ve jménu Alláha obchodovat s krvavou ropou od Islámského státu.

Vedení NATO by mělo se mělo vážně zabývat působením Turecka v organizaci. EU by také měla neprodleně zastavit finanční pomoc na řešení migrační krize ve výší 500 milionů Eur, které Turkům přislíbila a zrovna tak premiér Sobotka by měl okamžitě stopnout oněch avizovaných 400 milionů korun, o které okradl české důchodce na úkor tureckých kšeftařů s lidským neštěstím.

Jednou rukou podporovat Islámský stát, bombardovat Kurdy a druhou rukou brát peníze na uprchlíky, které IS vytváří, je vážně za hranou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

19:51 Feri (TOP 09): Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos

Páteční MF Dnes píše, že už to nemusí trvat dlouho a budeme si starosty a primátory vybírat přímo. S…