Německo (a před ním Francie) se chystá zavést zákon, podle něhož musí být i zahraničním pracovníkům vyplácena stejná mzda jako Němcům. Pravidlo "stejná mzda pro všechny na stejném místě a ve stejném oboru" však není nic jiného, než návrat k ochranářské politice a vztyčování nových bariér na evropském pracovním trhu. Jsou země, které si to dovolit mohou, a tak si to také dovolí. Smutné je, že jsou to právě ty země, které se evropanstvím a unijní solidaritou při jiných příležitostech ohánějí nejhlasitěji.
Efektivně jde o (přinejmenším částečné) uzavření německého pracovního trhu pro Čechy. Podobná praxe funguje třeba ve Švýcarsku - pracuje-li zahraniční pracovník v zemi déle než několik málo týdnů, musí dostat za svou práci nejméně takovou mzdu, jaká je v jeho oboru ve Švýcarsku obvyklá. Představuje to ochranu švýcarského pracovního trhu před cizinci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

22:31 Nerudová (STAN): K extrémní pravici se nikdy nepřidám
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o nedůvěře předsedkyni Evropské komise.
- 21:02 Skopeček (ODS): Komunisté se nezměnili, už zase vyhrožují násilím a likvidací oponentů
- 20:06 Exner (STAN): Dobré ráno, dobrá kampaň. Rozdávali jsme koláčky na nádraží
- 19:03 Levice: Bydlení je právo – ne investice
- 18:02 Ministr Rakušan: Pane Turku, teď máte možnost dostát své image chlapa
- 17:03 Štěpánek (Trikolora): Proč došlo k blackoutu?