Lukša (TOP 09): Zápisy do prvních tříd začínají

18.01.2016 11:20

Pod vánočními stromečky dětí, které se chystají do školy, se objevily aktovky, batohy, penály a spousta jiných potřeb, které budou letos v září potřebovat.

Lukša (TOP 09): Zápisy do prvních tříd začínají
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša

Ale nežli jim denní povinnosti nastanou, čeká je zápis do prvních tříd. Některé se těší více, jiné méně, ale nejen dětem, také rodičům nastanou povinnosti. I u zápisů může děti potkat zkouška toho, jak jsou samostatné a co všechno dovedou. Každá ze základních škol pojímá zápis trošku jinak, ale i když dítě u zápisu neuspěje, není to žádná katastrofa. Pokud je totiž hravé a evidentně se ještě nedokáže soustředit, je pro něj případně další rok strávený v mateřské školce tím nejlepším řešením. U nás v obci proběhne zápis prvňáčků 21. ledna. A protože naše základní škola patří k těm nejlepším, věřím, že se bude dětem i jejich rodičům líbit. Dnešní malí školáci jsou trochu jiní, než jsme bývali my. Znají počítače, mobilní telefony a občas jim chybí běžné povídání, pohádky a čas strávený s rodiči či prarodiči. Každá doba nese své, ale věřme, že i dnešní děti jsou stejní rošťáci jako jsme bývali my a prožívají stejné radosti i stesky jako naše generace. Na děti čekají nové povinnosti, ale i spousta poznání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Je mi smutno z toho, v jak absurdní době žijeme

15:57 Jurečka (KDU-ČSL): Je mi smutno z toho, v jak absurdní době žijeme

Komentář na facebookovém profilu k ocenění komunisty Zdeňka Ondráčka Českým svazem bojovníků za svob…