Lukša: Trapas aneb Etika dostala notně na frak

18.04.2016 14:35

Doufejme, že víkendová zpráva je pouze nechutným a špatným žertem. V éteru se objevila novinka, že jeden z koncernů, jenž se zabývá výrobou cigaret, si objednal průzkum, z něhož vyplynulo, že kouření musíme všichni podporovat...

Lukša: Trapas aneb Etika dostala notně na frak
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša
reklama

...neboť se tak zkrátí věk života. Tudíž stát nebude muset vyplácet starobní důchody a ušetří finanční prostředky. Bohužel i takoví lidé, dá-li se jim tak vůbec říkat, mohou vést společnosti zabývající se výrobou cigaret.

Nepatřím mezi ortodoxní odpůrce cigaret, člověk by měl mít právo svobodně se rozhodnout o tom, jak bude se svým zdravím hospodařit. Rozhodně však etika v rámci této studie zřejmě dostala notně na frak.

Možná peníze, které byly věnovány na tuto studii, mohly pomoci potřebným v rámci charitativních programů a manažeři si mohli říct, že udělali cosi dobrého pro lidi. Protikuřácký zákon není řešením. Zákazy se vždy obcházely a obcházet budou. Dnes se hranice věku, kdy po cigaretě sahají už děti kolem deseti let, podstatně snížila, nežli tomu bývalo dříve.

Proto možná tou nejlepší cestou, jak zabránit rozšiřování tohoto zlozvyku, je vysvětlovat dětem, že cigareta je pouze zlozvyk a rozhodně neprospívá zdraví, stejně jako je tomu u jiných závislostí včetně drog. Chvilkové úniky a pocity blaženosti jsou pouze žalostnou náhražkou, která vede mnoho mladých na scestí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luzar (KSČM): EU kritizuje jen tam, kde se jí to hodí

22:57 Luzar (KSČM): EU kritizuje jen tam, kde se jí to hodí

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Evropského parlamentu o střetu zájmů premiéra Babiše