MD: Ministr Žák rozhodnul o miliardové dotaci pro Jihočeský kraj

05.10.2013 6:43

Ministr dopravy Zdeněk Žák v pátek 4. října navštívil Jihočeský kraj. Během své pracovní cesty ministr s hejtmanem Jiřím Zimolou řešil důležité projekty jihočeské dopravní infrastruktury.

MD: Ministr Žák rozhodnul o miliardové dotaci pro Jihočeský kraj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr dopravy Zdeněk Žák.

Oba společně podepsali rozhodnutí, na jehož základě obdrží jihočeský region jednu miliardu korun. Tato částka je určena na výstavbu dopravní infrastruktury, konkrétně IV. železničního koridoru v úseku Veselí nad Lužnicí – Soběslav, a to v období od října 2013 do prosince 2015. Kromě těchto financí ministerstvo dopravy dále přispěje celkově 75 miliony korun na opravy krajských komunikací, které byly poškozeny červnovými povodněmi.

Stavba Veselí nad Lužnicí – Soběslav navazuje na v současnosti modernizovaný úsek Horusice – Veselí nad Lužnicí. Nově se navrhuje dvoukolejná elektrizovaná trať s návrhovou rychlostí 160 km/hod, která umožňuje dosažení traťové rychlosti 120 km/hod., s vysokou prostorovou průchodností pro převážnou většinu moderních železničních vozidel v osobní i nákladní dopravě. „Železniční stanice a zastávky budou vybaveny nástupišti s bezbariérovým přístupem, s dynamickým informačním systémem pro cestující. Výrazně tím přispějeme k jejich pohodlí i bezpečnosti,“ řekl ministr Zdeněk Žák.

Ministr dopravy při návštěvě jihočeského krajského úřadu prodiskutoval se zástupci samosprávy a dopravními experty také témata obecného fungování dopravní infrastruktury a související zásadní problémy. „Prioritním bodem do budoucna je pro mne otázka, zdali i nadále budeme v této zemi tolerovat v oblasti dopravních investic takzvané ‘černoty‘, tedy mnohamilionové úniky peněz,“  řekl Zdeněk Žák. „V nejbližších letech neočekávám, že by se podařilo najít finance na velké projekty. Na druhou stranu mne pan ministr seznámil s plány, kdy se budou investice odehrávat sice v menší míře, zato však na více místech, například v podobě výstavby obchvatů obcí,“ přiblížil další okruhy setkání  Jiří Zimola.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo dopravy

Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.