MMR: Obce o evropské peníze nepřijdou

09.03.2014 11:33

MMR ČR v rámci budoucí strategie čerpání evropských fondů připravuje mimo integrovaných nástrojů na úrovni velkých měst a silných aglomerací, také možnou realizaci projektových záměrů menších měst a obcí.

MMR: Obce o evropské peníze nepřijdou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová
reklama

„Věříme, že se po dohodě s ostatními partnery podaří jako jednu z možností naplňování územní dimenze, a tedy schopnosti reagovat na reálné potřeby měst a obcí, vyjednat v některých oblastech kromě běžných výzev i tzv. cílené výzvy, které by měly směřovat právě do vybraných typů území, jejichž relevance bude podložena kvalitou rozvojových strategií,“ řekla ministryně Jourová.
 
Naplňování principů územní dimenze bude z části realizováno pomocí integrovaných nástrojů, ale z podstatně větší části pomocí individuálních projektů různých aktérů regionálního rozvoje, zejména pak projektů měst, obcí a krajů.
 
Zaměření cílených výzev by mělo být předmětem odborné diskuze na půdě tzv. Regionálních stálých konferencí, které se stanou důležitou komunikační platformou mezi partnery v území a budou dávat podněty do procesu čerpání.
 
Dobře připravené projekty měst a obcí zajistí rozvoj ČR ve všech odvětvích ekonomického rozvoje a viditelně přispějí ke zvýšení kvality života obyvatel žijících ve městech a obcích, a zajistí tak zdárné využití evropských prostředků na řešení jeho rozvojových potřeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

22:48 KSČM: Izraelsko-palestinský ozbrojený konflikt je důsledkem ignorace mezinárodního práva a rezolucí OSN

Stanovisko k izraelsko-palestinskému konfliktu