MMR: Zvýhodněné úvěry z finančního nástroje JESSICA v IOP odstartovány

27.01.2014 19:04

Vlastníci bytových domů mohou žádat o zvýhodněné úvěry z finančního nástroje JESSICA, ve kterém je k dispozici přes 600 mil. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Tyto prostředky lze využít na rekonstrukci či modernizaci bytových domů.

MMR: Zvýhodněné úvěry z finančního nástroje JESSICA v IOP odstartovány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj František Lukl s ministrem kultury Jiřím Balvínem
reklama

Implementaci nástroje finančního inženýrství JESSICA Integrovaný operační program ověřuje pilotně. Žadatelé mohou získat zvýhodněný úvěr s úrokem od 0,71 % p. a. s maximální dobou splatnosti 30 let. Prostředky úvěru smí vlastníci bytových domů použít např. na zateplení obvodového pláště, výměnu výtahů, modernizaci otopné soustavy, výměnu rozvodů tepla, plynu a vody nebo modernizaci vzduchotechniky. Neziskové organizace a municipality mohou zvýhodněné úvěry využít také k vybudování moderního sociálního bydlení ze stávajících budov.

Podmínkami pro získání úvěru z finančního nástroje JESSICA je nejméně 10% spolufinancování projektu vlastními zdroji, výše úvěru od 1 do 120 mil. Kč a lokalizace projektu v deprivované zóně města s Integrovaným plánem rozvoje města pro Integrovaný operační program. Jedná se o 41 měst.

Podat žádost o zvýhodněný úvěr mohou zájemci na pobočce Komerční banky v dotčeném městě. Příjem žádostí bude probíhat do konce roku 2015 nebo do vyčerpání alokace finančního nástroje JESSICA.

Bližší informace získají zájemci na pobočkách Komerční banky, na webových stránkách banky (www.kb.cz) a Státního fondu rozvoje bydlení (www.sfrb.cz).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo pro místní rozvoj
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): COVID-19 nám to nesděluje, jaká bude dál situace...

17:41 Valachová (ČSSD): COVID-19 nám to nesděluje, jaká bude dál situace...

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020, návrh zákona o úpravách poskytování ošetřov…