MPO: IMEX Group byla prověřena všemi dotčenými ministerstvy, včetně zpravodajských služeb

08.12.2014 19:40 | Zprávy

Kompetence licenční správy v oblasti vojenského materiálu se vztahují výlučně k zahraničnímu obchodu, nikoliv k jeho skladování na území ČR.

MPO: IMEX Group byla prověřena všemi dotčenými ministerstvy, včetně zpravodajských služeb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jan Mládek, stínový ministr za ČSSD

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uvádí na pravou míru několik nepravdivých informací ohledně role a zodpovědnosti Licenční správy MPO a České báňského úřadu v souvislosti s aktuální situací v muničních skladech na Zlínsku.

V reakci na některé zavádějící mediální výroky je třeba nejprve zdůraznit, že kompetence Licenční správy MPO jako správního orgánu v oblasti vojenského materiálu se vztahují výlučně k oblasti zahraničního obchodu s touto komoditou. Povolení k zahraničnímu obchodu i samotné licence pak vydává konkrétním subjektů až poté, co obdrží kladná závazná stanoviska:

• Ministerstva zahraničních věcí z hlediska zahraničněpolitických zájmů ČR, dodržování závazků z mezinárodních smluv, jakož i z členství ČR v mezinárodních organizacích,

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

4:31 Rédová (Stačilo!): Život má hodnotu, jen když se to politicky hodí?

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na rozdíl v přístupu k informacím o konfliktu Ruska a U…