MŽP: Náměstek Munzar podpořil celosvětovou akci „Zasaď strom pro mír“

24.09.2013 19:25

Náměstek ministra životního prostředí pro sekci úřadu ministerstva Vojtěch Munzar včera navštívil 7. ZŠ Kladno. Spolu s jejími žáky podpořil vysazením stromu celosvětovou akci, do které se v rámci Mezinárodního dne míru zapojily tisíce škol z celého světa.

MŽP: Náměstek Munzar podpořil celosvětovou akci „Zasaď strom pro mír“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Ministerstva životního prostředí ČR

„Prostředí, v jakém budeme žít, závisí především na každém z nás, a proto je důležité, aby i děti od útlého věku byly vedeny k respektu a dobrému chování vůči našemu životnímu prostředí. Podobné projekty ve školách tomu mohou napomoci,“ říká náměstek Vojtěch Munzar.

7. ZŠ Kladno (ZŠ a MŠ Kladno, Vodárenská) se o problematiku ekologie zajímá dlouhodobě, na ochranu přírody se navíc zaměřuje i její školní vzdělávací program. Dvakrát obhájila titul Ekoškola, v letošním školním roce o něj bude usilovat už potřetí.

Kampaň „Zasaď strom pro mír“ měla v loňském roce velký úspěch. Během jediného dne zasadilo na 5 tisíc škol ve 132 zemích světa celkem 600 tisíc stromů. Letos by měl být počet škol a vysazených stromů podle organizátorů ještě vyšší.

Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne míru, vyhlašovaného OSN. Organizuje ji společnost LEAF (Learning about Forests) a ENO (Environment Online), globální virtuální škola pomáhající zvyšovat povědomí o životním prostředí a udržitelném rozvoji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo životního prostředí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petráš (BOS): Dvě výročí

22:44 Petráš (BOS): Dvě výročí

Před několika dny proběhla v našich médiích připomínka dvou výročí. Prvním bylo dvacet let od našeho…