„Daně v naší zemi jsou tak vysoké, že nám stát na daních bere téměř polovinu výdělků. Je to vlastně jako kdybychom každý den celé dopoledne pracovali na zaplacení daní a až odpoledne na sebe,“ upozorňuje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach, který se osobně zúčastnil dvou akcí, a to v Berouně a v Praze na náměstí Míru.
Kam lidé chtějí, aby šly jejich daně?
Z postřehů pořadatelů právě v Praze 2 se lidé v anketě „Kam chcete, aby šly vaše daně“ vyslovili nejvíce pro zdravotnictví – lidi trápí drahé léky, špatný stav nemocnic, čekací doby, ale zmiňují i malé platy doktorů a zdravotního personálu. Dále „hlasovali“ pro peníze do školství, preferenci získaly zejména základní a střední školy. „Velmi často se lidé vyslovili také pro bezpečnost a mysleli tím jak zajištění bezpečnosti v ulicích prostřednictvím policie, tak i častěji bezpečnost globální – vnímají svět kolem nás, mají obavy, a tak myslí i na armádu. Hodně hlasů získaly i důchody. Ačkoliv si dost lidí v současnosti odpovědně uvědomuje, že si člověk musí šetřit na stáří a nespoléhat jen na stát, zároveň respektují, že lidem, kteří celý život přispívali do systému, je potřeba ty peníze prostřednictvím vyplácených důchodů vracet,“ přiblížil výsledky ankety za organizátory na nám. Míru Mojmír Mikuláš, kterého asi nejvíc zaujala diskuse nad anketou s žákem čtvrté třídy: „Velmi mne překvapil svým všeobecným přehledem! Také on zmínil nejdříve zdravotnictví, pak podporu pro chráněná území, což zřejmě ovlivnilo skautské hnutí, jehož je členem. Každopádně i on chápal, že ideálně by o tom co se bude dít s penězi jeho rodičů měli rozhodovat oni sami, a ne úředník.“
V kolonce „kam daně ne?“ lidé nejčastěji zmiňovali všemožné dotace soukromým firmám i státním podnikům.
Velký zájem o petice
V Benešově byla jednoznačným „trhákem“ petice za referendum o vystoupení z EU, často byla k vidění i delší fronta, i když bylo k dispozici i více petičních podložek! „Mnozí ji přišli sami podepsat hned, jak uviděli popis na stánku, nebylo třeba je oslovovat,“ popsal za berounské organizátory Václav Kares.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
daně , Mach , petice , Svobodní , Den daňové svobody
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

10:21 Turková (PRO): Jak dostat naši zemi zpět do kondice?
Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k rostoucímu deficitu státního rozpočtu
- 9:15 Ministryně Decroix: Politika je služba, ne reality show
- 8:19 Ministr Vlček: České know-how pro energetiku i průmysl
- 7:50 Sterzik (STAČILO!): Za tři měsíce buď ukončíme tuto vládu, nebo ona ukončí nás
- 7:17 Peštová (ANO): Tajuplný golfový parťák ministra Válka
- 6:23 Rozvoral (SPD): ČR nesmí být jen poslušnou provincií Bruselu