Mach (Svobodní): Vláda úřady rušit nebude. Zavádí čtyři nové

26.01.2014 7:28 | Zprávy

Když máme hluboký deficit v hospodaření státu, zdálo by se rozumné rušit přebytečné úřady. Byrokracie máme až dost. Nastupující vláda ale takto nepostupuje. Naopak zavádí čtyři úřady nové a provoz těch stávajících zdraží o miliardy.

Mach (Svobodní): Vláda úřady rušit nebude. Zavádí čtyři nové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Nejprve koaliční partneři ANO, ČSSD a KDU-ČSL schválili koaliční smlouvu a v ní se shodli na zřízení dvou zcela nových úřadů. Má vzniknout nový „dozorový orgán pro zdravotní pojištění“, který bude mít za úkol přerozdělování zdravotního pojištění vybraného od lidí mezi jednotlivé zdravotní pojišťovny, a má být zřízen nový „Regulační úřad železniční dopravy“.

Pak při rozdělování ministerských postů vytvořili zcela nový ministerský post pro lidoveckého předsedu Bělobrádka – bude existovat nový ministr bez portfeje pro vědu a výzkum a jeho úřad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Svobodni.cz

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Pokrytectví Víta Rakušana hory přenáší

9:15 Nacher (ANO): Pokrytectví Víta Rakušana hory přenáší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hodnotám ministra vnitra Víta Rakušana