Macura (ANO): Nemá smysl hrát si na vlastním písečku

07.06.2015 13:17

Představit region z hlediska jeho investičních možností a rozvojového potenciálu si kladl za cíl premiérový ročník konference Get MORE – investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji. V rámci panelu Podpora podnikání a investic jako společná práce vlády a regionů na ní vystoupil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Macura (ANO): Nemá smysl hrát si na vlastním písečku
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA (ANO)

„Ostrava je přirozeným centrem regionu, ve kterém se všechny klady, zápory, příležitosti i hrozby spojené s Moravskoslezským krajem vyskytují v koncentrované podobě. Účast Ostravy na této konferenci je logická a vede nás k ní poznání, že v této oblasti nemá smysl hrát si na vlastním písečku, ale je třeba tyto aktivity provázat vzájemně – stát, region a město, protože jedině tak mohou přinést požadované efekty,“ zopakoval primátor Macura na tiskové konferenci v přestávce jednání.

Konferenci Get MORE – investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji uspořádala Agentura pro regionální rozvoj pod patronací Moravskoslezského kraje.  Konala se 3. června v Clarion Congress Hotelu Ostrava. Vedle primátora Tomáše Macury se jednání zúčastnili moravskoslezský hejtman Miroslav Novák, vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecká kraj Jiří Cienciala, náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný, ředidel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest Karel Kučera a další.

Konference proběhla formou panelových diskuzí, ve kterých si vrcholní manažeři zahraničních i domácích firem a zástupci dalších institucí vyměnili zkušenosti a názory na stav infrastruktury pro podnikání v kraji a na kvalitu a dostupnost pracovní síly. Celkem se jí zúčastnilo přes 200 zástupců zahraničních i místních firem, majitelů průmyslových zón a developerských společností. Jednání doplnil miniveletrh, na kterém města a obce prezentovala nabídku průmyslových zón a dalších nemovitostí vhodných pro investice a podnikání.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Budoucnost: Problémy zemědělství. Klíčové je správně nastavit dotace

10:14 Budoucnost: Problémy zemědělství. Klíčové je správně nastavit dotace

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zemědělství.