Mádlová (ANO): Zvýšení koncesionářských poplatků a útok na svobodu slova. Dva v jednom

10.07.2024 11:04 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke koncesionářským poplatkům.

Mádlová (ANO): Zvýšení koncesionářských poplatků a útok na svobodu slova. Dva v jednom
Foto: plzeň.cz
Popisek: Ivana Mádlová

ODMÍTÁM ZVÝŠENÍ POPLATKŮ PRO ČT!

Obrátil se na mne minulý týden jeden z mých spoluobčanů z Plzeňského kraje. Protestuje proti dalšímu zvýšení koncesionářských poplatků a rozšíření povinnosti platit poplatky i na držitele mobilních telefonů. Nemá televizi, ale má mobilní telefon. Sám na něm ale na televizi nekouká, proto mu nedává smysl poplatek platit.

Dnes mi také píšou zástupci velkých firem a zvýšení poplatků rovněž odmítají. Poplatky mají totiž ještě více zatížit i firmy. Navíc bez dohody s jejich zástupci! Přitom u některých firem dojde ke zvýšení poplatků o stovky až tisíce procent.

Česká televize nepředstavila žádná úsporná opatření na své straně. Slyšíme výhružky, že dojde k omezení tvorby. Vždyť ale 1/3 příjmů projí v České televizi na platech! Dále tady máme provoz a další výdaje, které mnohdy se samotnou tvorbou nemají nic společného. Nevíme, jak Česká televize naloží s novými stamilionovými příjmy, které by novelou získala.

Ministr Baxa navíc na novelu velmi spěchá. Opět lze tedy předpokládat, že vláda bude chtít v Poslanecké sněmovně omezit demokratickou diskusi. Baxa mohl novelu předložit mnohem dřív. Neudělal to. Do návrhu navíc propašoval České televizi nový úkol - má bojovat s dezinformacemi. Ty ovšem zatím nikdo zákonem nedefinoval. Máme tady další útok na svobodu slova!

Návrh nepodpořím. Jsem proti dalšímu zvyšování daní.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Spokojenost???

Dobrý den, pane vícepremiére, chci se zeptat: 1) Zda jste spokojen s dosavadním působení ve vládě? 2) v mainstreamovych médiích (nebudu jmenovat) vyšel článek, že zakládající člen pirátské strany opouští Vaší stranu, převážně z důvodu, že Vám jde pouze o omlouvám se za tento náš "vesnický" výraz o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Americké volby budou hodně o tom, jak se ženy v dnešním světě cítí

17:04 Urbanová (STAN): Americké volby budou hodně o tom, jak se ženy v dnešním světě cítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke Kamale Harrisové.