Malý (Trikolora): Opravdu žijeme ve svobodné demokratické zemi?

03.02.2023 9:09 | Komentář

Vládne nám vláda Pětislepence, jehož strany fakticky prohrály volby, Tedy ten, co prohrál, vládne. Proč? Protože mediokracie a ti, co ji ovládají, to tak chtěli a potřebovali. Protože se na to roky soustředili a pracovali na tom, na rozdíl od opozice, která jí ve skutečnosti není, protože tak nekoná.

Malý (Trikolora): Opravdu žijeme ve svobodné demokratické zemi?
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Ukázkou byl postoj Tomia Okamury k prezidentské volbě a jeho předchozí názorové veletoče. Dnes prohlašuje, že SPD nechtěla provládního prezidenta. Tak proč nepodpořila ve druhém kole Babiše? Není to alibismus? Výzvy k neúčasti u voleb, či házení prázdné obálky je popřením práva pokusit se svým hlasem (zatím) svobodně rozhodnout ve volbách.

Je to spíše jen mylný pocit, že účastí ve volbách rozhoduji, protože volby rozhoduje mediokracie u masy lidí, kteří mají místo mozku titulky z novin. Volby prezidenta? Výsledek byl dlouho a předem jasný a svědčily i tom i kurzy sázek. Hlavní roli sehrála desetiletá mediální masírka "antibabiš". Stejně tak jako masírka "antiputin". Lidé nemají paměť, reagují na to, co je dnes a včera, ne na to, co před rokem.

Od roku 2014 do ledna 2021 naše media psala o Ukrajině jako o nejzkorumpovanější zemi, následně o Zelenském jako o nezkorumpovanějším politikovi, psala o fašismu, uctívání Bandery. Ty články jsou dodnes dohledatelné. Od prvního dne nesouhlasím s válkou na Ukrajině. Je to svinstvo. Ale ptám se, vyprovokoval to svinstvo opravdu Putin? Nejsem si tím jist.

Do kolika zemí vstoupila od 2. světové války noha amerického vojáka a do kolika ruského? Kolik základen s jadernými zbraněmi má po světě Rusko a kolik USA? Do ledna 2021 byli Ukrajinci, poctivě makající na našich stavbách pro většinu naší společnosti něco podřadného. Psalo se o nezákonném obchodu Ukrajiny se zbraněmi a lidskými orgány. O fašismu a korupci. To skončilo?

A dnes? Zajímá někoho nedodržení dohod Minsk I a II? Zajímá někdo 14 000 zavražděných civilistů včetně dětí armádou UA od roku 2014? Proč tehdy naši politici mlčeli? Protože Putin, že. Nejsem fanda Ruska a neidealizuji si je. Ale Rusko dnes není někdejší Sovětský svaz a USA bohužel nejsou ta Amerika, co spoluvyhrála 2. světovou válku.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30584 lidí

Generál Pavel začíná konat jako právoplatný prezident země i v zahraničí, a přitom k tomu bude mít mandát až po složení slibu. Zajímá to někoho? Generál, údajně s pro politika katastrofálním IQ 107, bez jakýchkoli politických zkušeností a praxe, začal jednat bez mandátu jako hlava státu a dělá jeden diplomatický průšvih za druhým?

Kdysi hrozil jako předseda výboru NATO Rusku atomovkou. NATO jej chválí, že prý jedl v kantýně a myl si po sobě hrnek od kafe. Možná asi i splachoval na WC. To z něj ale nedělá diplomata a zkušeného politika. Dnes generálsky, ale naprosto nediplomaticky prosazuje vstup Ukrajiny do NATO, přesto, že ví, jako kancelářský generál, že by ten vstup vyvolal 3. světovou válku?

Dva pomatenci jsou do basy za to, že něco vykřiknou na sítích, ale to, že premiér tvrdí, že jsme ve válce, není poplašná zpráva, ale metafora. Ministryně obrany, která je mimo realitu vytahuje tančík z kabelky a neví, že má Rusko uskladněno 10 000 bojeschopných tanků, navíc bez zranitelné elektroniky, které může snadno a rychle „opancéřovat“ a poslat na ta šílená jatka?

Naše země vybere na tank pro Ukrajinu za pár ní 30 milionů a na děti, umírající pro absenci léků a léčby, které pojišťovny nehradí tuto částku nevybere? Mimochodem, ten tank byl zlikvidován, aniž by jednou vystřelil. Pošleme tam další.  Ale ty nemocné děti umírají. Zajímá to někoho?

To, že jsme byli nuceni 33 let po údajném pádu komunismu a podvodu s názvem Sametová revoluce volit mezi dvěma komunisty a dvěma agenty, to, že se nenašla jiná osobnost, to vnímám jako tragédii a degradaci naší společnosti. Za 33 let jsme neprozřeli a zase volili komunisty.

Pitomoučké video je trestný čin a premiérovo tvrzení že jsme ve válce je prý metafora. Tak, čemu se divit? Opravdu máme nezávislou justici? Opravdu máme vládu, která svobodně vládne na základě demokratických voleb, nebo jsou to bílí koně, které ovládá někdo jiný? Opravdu máme svobodnou zemi?

Zemi, ve které ministr zdravotnictví krafe nesmysly namísto toho, aby se postaral o to, aby zde byly dostupné léky? Vždyť už není k sehnání ani Paralen. Jako kardiak mám obrovské problémy sehnat léky nezbytné k tomu, abych přežil. Kde jsou? Na Ukrajině?

Není pokrytecké, že populisticky vypouštíme holubice míru, a přitom holuby trávíme, aby nekáleli na naše města? Není varováním, že „holubice míru“, které vypustil papež, byly masivně napadeny ostatními ptáky? Není to signál přírody, že žijeme v pokrytectví a klamu? Jak bojujeme o suverenitu naší země a jak jiní? Podívejte, kdy byl před lety Pavel a kde Orbán.

 

Mimochodem, ještě máte na nájem a zálohy energií? A kvalitní potraviny pro své děti? Ne? Pak je to ale vaše chyba. Měli jste šanci rozhodnout, 2 619 138 zůstalo doma a 3 359 151 zvolilo bídu a válku. 72,5% z vás dalo přednost cizím před vlastními, přednost zájmům mocností před zájmem naší republiky!

Zastavte to šílenství! Inflace, zdražování a ceny energií možná přestanou být to hlavní, co lidi trápí. Hrozí válka. Pokud se tak stane, nepůjde utíkat. Nebude kam.

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

21:03 SOCDEM: Předseda Šmarda vyzval prezidenta Pavla k jednání o důchodové reformě

Sociální demokracie vyzvala prezidenta republiky Petra Pavla k jednání o důchodové reformě. Předseda…